Сторінка:Капій М. Країна блакитних орхідей (1932).pdf/16

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

вався крізь рефрактори обсерваторій степом, на яко­му піднімалися вершки якихсь будівель чи руїн, на скільки можна було заключати із дотеперішніх обсервацій того місця на поверхні Марса.

Знаком щасливого причалення мали бути світ­ляні сиґнали геліорадних ракет, системи шведського фізика Зіґурда Гаденштадта, які давали таке сильне світло, що його можна було схопити земним те­лескопом і виказати його приявність у спектроскопі. Ракети ті находилися назовні судна і діяли авто­матично по причаленню на поверхню Марса. Три слідуючі по собі в годинних відступах вибухи ге­ліорадних ракет, мали означати щасливе прибуття „Queen of Virgin і’ї“ на марсіянський суходіл. Поворот на землю мав наступити по десятьох днях побуту на Марсі.

Все те, з виїмком повороту, відбулося точно згідно із згори настановленою програмою. Отже „ Queen of Virginia“ злетіла із летунського майдану в Гейфіку, щасливо перебула земну атмо­сферу, як про це сповіщувало помічення усіх астро­номічних обсерваторій, щасливо перебула лінію, де кінчається притягання землі і починається притя­гання Марса, й щасливо прибула на його поверх­ню. Три вогняні знаки, що слідували у годинних відступах по собі, які запримічено в околиці мар­сійського суходолу біля мерідіяну, доказували, що мабуть наші подорожні дісталися живі на Марсову поверхню. Та на тому й кінець.

Минуло від відлету умовлених двадцять шість днів a „Queen of Virginia“ не повернула на землю. Минув ще тиждень і почали минати дні за днями, а судно не вернулося. Виринули всілякі здогади, що моглюби спричинити його задержку; почалася знов ґазетна полеміка та незабаром ціла справа перелету на сусідню планету та доля її уча­сників почала займати щораз менше місця на сто­рінках ґазет аж вкінці цілком зникла із них. Забу­лося, як богато дечого забувається на нашій земленці. Зрештою богато інших, актуальніших, може