Сторінка:Капій М. Країна блакитних орхідей (1932).pdf/41

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

чорні рядки, вглитували в себе слова цілі й речення. Якесь не то збентеження, не то жах видніли на їхніх лицях. На один мент — химерний, проминаючий мент втихла вулиця.

А на ґазетних листках видніло великими буквами:

Поворот з Марса!
Міжпланетне судно „Queen of Virgini‘a“ що рік тому вилетіло з летунського майдану в Гейфіку U.S.А. в дорогу до планети Марса
вертає

назад на землю!!

Нашому співробітникові д. Степанові Артименкові вдалося роздобути інформації, що „Queen of Virgini‘а“ причалить за кілька днів, а саме дня 25-го травня ранком до землі отут в околиці Київа!

Це, про що покоління цілі мріяли тільки, сталося ділом! Ця відвічна тайна, якою сповиті оті зірки, що моргають до них із синяви неба розкритою стане для нас, цей червоний сфінкс, найблизший товариш нашої землі заговорить до нас своєю мовою!

Громадяни! Чи в силі ви зясувати собі вагу тієї події?! Це-ж те, на що віки цілі ждало людство ціле, що тільки в снах ввижалося, задушевним побажанням було тільки, стає реальним фактом!

Геть на бік усі наші буденні, дрібні турботи, нехай радіють серця наші, що нашому поколінню довелося діждатися тієї епохальної хвилини!

Редакція «Кївських Вістей» горда з цього, що це їй першій доводиться подати до відома загалу цю вістку. Дякуючи ввічливості д-ра Ігоря Харитоненка першого асистента святошинської астрономічної обсерваторії, якого обчисленням та дослідам завдячуємо оту вістку, редакція мати-ме змогу інформувати наших читачів про всі події лету „Queen о Virgini‘ї“ та її причалення. Крім звичайних чергових видавати-мемо в міру потреби надзвичайні видання, щоб наші читачі були всесторонно про цю незвичайну подію поінформовані.