Сторінка:Книги битія українського народу 1921.djvu/16

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

перевернемо ученіє Христово так, щоб нам добре було, тай обдуримо народ“.

34. І почали царі приймати христіянство і казали: „От, бачите, можна бути і христіянином і царем вкупі“.

35. І пани приймали христіянство і казали: „От, бачите, можна бути христіянином і паном вкупі“.

36. А того не уважали, що мало сього, щоб тільки назваться: бо сказано: „Не всяк глаголяй ми: Господи, Господи! — внидеть в царство небесноє, но творяй волю отца моєго, іже єсть на набесіх“.

37. І піддурили архиєреїв і попів і фільософів, а ті і кажуть: „Істинно так воно єсть, аджеж і Христос сказав: „Воздадіте кесарево кесареві, а Божиє Богові“, і Апостол говорить: „Всяка власть од Бога“. Так уже Господь установив, щоб одні були панами і багатими, а другі були нищими і невольниками“.

38. А казали вони неправду: хоч Христос сказав: „Воздадіте кесарево кесареві“, а се тим, що Христос не хотів, щоби були бунти та незгода, а хотів, щоб мирно і любязно розійшлась віра і свобода, бо коли христіянин буде воздавать нехристіянському кесареві кесарево — платить подать, сповнять закон, то кесарь, принявши віру, повинен одріктись свого кесарства, бо він тоді, будучи першим, повинен бути всім слугою; і тодіб не було кесаря, а був би єдин царь — Господь Ісус Христос.

39. І хоча Апостол сказав: „Всяка власть од Бога“, а не єсть воно те, щоб кожний, що захватив власть, був сам од Бога. Уряд і порядок і правленіє повинні бути на землі: так Бог постановив, і єсть то власть, і власть та од Бога, але урядник і правитель повинні підлягать закону і сонмищу, бо і Христос повеліває судиться перед сонмищем, і так, як урядник і правитель — перші, то вони повинні бути слугами,