Сторінка:Кобзарь (1876).djvu/427

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 395 —

Стеха. Так ось бачите, як воно. Як Христа дочитались, старший брат на велик-день, коди ще добрі люде на утрені стояли, пішов підкинуть волам сіна, та замість сіна проткнув вилами свого меншого брата: так їх Бог так і поставив укупці на місяці, на вид усёму хрищеному миру, щоб бачили, що і скотині гріх їсти у такий великий празник, поки пасок не посвятять, а не то що людям.

Хозяйка (насмѣшливо). Ач як мудро прочитала!

Гнат. Чудо не дівка! розумна і красива. (Обнимаетъ Стеху.)

Стеха (притворно). Що се, які справді безстидні оці городські козаки! усе б їм знущаться над нами та й тільки. (Гнатъ цѣлуетъ ее.) Ну! от іще видумали що! Неначе се звичайно! Пустіть, далебі закричу.

(Съ шумомъ входятъ козаки и дѣвушки.)

Въ толпѣ. Ай да Стеха! От моторна: і тут успіла. А старий Кичатий!…

Стеха (вырываясь). Ну, що? поживились? Не бійсь, таки не довелось поцілувати. Хто там горло дере, що успіла? Вони тільки так, нічого не зробили.

Гнат (къ козакамъ). Ну, хто у вас отаман? Чи єсть музики?

Голоса. І кобзарь і музики.

Гнат. А останнє: випить і закусити?

Голоса. Як без сёго? Усе є.

Гнат. А, та й бравиї ж молодці! що твої чигиринці! (Къ дѣвушкамъ) Котора ж із вас піде зо мною танцювати?

Голоса. Пропустіть, пропустіть — музики йдуть.

(Входятъ музыканты-жиды. Впереди слѣпой старикъ съ кобзою. Дѣвушки и козаки въ безпорядкѣ разступаются. В продолженіе суматохи Назаръ разговариваетъ съ Гнатомъ.)

Гнат. Будь бо веселійший, не показуй виду. Стеха зъуміє одкараскаться од них, тільки нам з тобою треба попереду утікати. Я, пожалуй, хоч і зараз піду, а ти зостанься тут поки, — так для виду. Та чуєш: не дуже довго женихайся, а мерщій в корчму; я там буду.

Назар. Добре, тільки і ти проворнійше.