Сторінка:Конан Дойль. Пес Баскервілів (б.р.).djvu/29

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

бобонам. Другим мотивом було те, що Баскервільський замок напевне залишився б тоді порожнім, як то каже ґазета, як би щонебудь спричинилося до його і без того непривітної репутації. З цих двох причин, мені здається, я мав право говорити менш, ніж я знав, бачучи, що жадного практичного висліду з того не буде; але з вами нема причини не бути цілком одвертим.

»Наша околиця дуже мало заселена, і ті, що живуть у сусідстві, мимоволі часто зустрічаються. Я часто бував укупі з льордом Баскервілем. Крім містера Франклянда і містера Степльтона, природознавця, на багато миль довкола немає освічених людей. Льорд Баскервіль любив самотнє життя, але його недуга зблизила нас, а спільність наукових інтересів підтримала приязнь. Із південної Африки він вивіз багато наукових обсервацій, і чимало приємних вечорів пробули ми вкупі, розбіраючи анатомічні окремішности Бушменів і Готентотів.

»Останніх декілька місяців я все більш переконувався що нервова система льорда Баскервіля напружена до останнього ступня. Він так близько брав собі до серця

30