Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/19

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

жидає спеціяльного етнографічного видання, без якого очевидно можуть появлятись тільки випадкові праці.

Археографічна Комісія, Історична й Археологічна секції під керуванням акад. М. Грушевського та Археологічний Комітет під керуванням акад. О. Новицького, дбають кожне в своїй сфері про пам'ятки старовини і мистецтва по всенькій території України, охороняють їх, а останній виконав ще й цілу низку спеціяльних праць по охороні пам'яток (Софія Київська, Андрієвська церква в Київі, Музейний городок у б. Печерській Лаврі і т. и). Останнім часом приступлено до складання археологічно-мистецьких карт України, вироблено докладну програму їх і почато опрацьовувати вже й відповідні матеріяли.

Кабінет Мистецтв під керуванням акад. Ф. Шміта, бібліотекою та колекціями, що в Кабінеті переховуються, допомагає студіям з обсягу мистецтва. Особливу увагу звернуто на музей дитячої художньої творчости, що зібрав по-над 10.000 дитячих малюнків — надзвичайно цінний матеріял до проблеми дитячої творчости.

Секція Українського Мистецтва під керуванням акад. О. Новицького, взявши участь у досліджуванні художніх цінностів, вилучених із церков та молитовних домів на Україні — по-перше врятувала багато коштовних пам'яток нашого мистецтва, а друге — розпочала систематичну працю