Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/29

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

в особі академика В. Г. Шапошнікова, який дослідив і остаточно розробив питання, як використати целлюльозу із лляної й конопляної костриці на виробку паперу. Крім того, переводилися досліди кам'яного вугілля, коксу та антрациту Донецького басейну, розроблялися питання технології льону. Нарешті, академик В. Г. Шапошніков приймав значну участь в організації різних професійно-технічних курсів і технікумів (зокрема що-до техніки паперового та шкуряного виробництв) та розробляв питання з методології технічної освіти взагалі.

Над завданням техніки працювала й катедра хімії (акад. В. О. Плотніков), що досліджувала питання, звязані з електрифікацією хімічних виробництв і визначала вплив каталізаторів для організації дешевих засобів у різних контактних виробництвах.

Нарешті, чисто прикладний своїми завданнями — Інститут Технічної Механіки, заснований академиком С. П. Тимошенком, а тепер під завідуванням члена II-го Відділу професора К. К. Симінського. Цей Інститут складається з хімічно-технологічної лабораторії, чималої бібліотеки й політехнічного музею. Тут розробляється ціла низка завданнів будівельної механіки. Зокрема переводилися досліди та аналізи силікатів й будівельного каміння України, розроблялася техніка залізо-бетонних робіт, а також переводилися різного роду хімічно-технологічні досліджування над зав-