Перейти до вмісту

Сторінка:Кулик Іван. Антологія американської поезії. 1928.pdf/233

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
 
КАТЕРИНА ПЕК (KATHRYN PECK)

Катерина Пек небагато написала віршів. Я бачив лише одну невеличку книжечку, ласкаво прислану мені автором із зауваженням, що сама Катерина Пек складала (набирала), друкувала й переплітала ту книжечку. Живе ця молода поетеса в Каліфорнії, заробляє на життя власною працею й небагато часу має для літературних вправ.

Вірші Катерини Пек не злі; вона символістка, але час од часу можна надибати в неї соціяльні мотиви. Закинути їй можна хіба те, що вона надто зловживає образом розп'яття: він повторюється в неї що-разу, коли вона говорить про класову боротьбу, про робітництво.

Ми переклали лише один вірш Катерини Пек — «Блокада», як яскравий покажчик того, в якому напрямку вплинули на молодих американських поетів-інтелігентів події війни й революції. «Чотири старих чоловіка» — це Нільсон, Ллойд-Джорж, Клемансо й Орландо, — винуватці блокади, що засудила на голод «два великі народи» — Росію й Німеччину. Тут іще, може, нема справжньої революційности, але є вже незадоволення з своєї ненажерливої буржуазної країни, «добробутом проклятої». Від цієї незадоволености один крок до переходу в стан революції.

Крок, що його, на жаль, не завжди роблять американські поети.