Сторінка:Лепкий Богдан. Три портрети (1937).djvu/115

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

дівано відїхав, попрощавшися з гадкою стати лікарем.

Але звязків ми й дальше не зривали. Листувалися. Та оба не скорі були до листів. Хіба щось дуже важного випало.

Стефаник і листи писав так, як свої оповідання. Ще коротше і ще звязкіше, просто якимсь телєґрафічним стилем, без вступів і закінчень, без принятих епістолярних прикрас[1]. Навіть просив так, якби приказував. І чим дальше, тим менше любив писати. На його книжках, що присилав мені, було тільки: „Дорогому Богданови — Василь”. І на тім кінець.

Із зустрічей поза Краковом пригадую собі наш побут у Микуличині, у новій великій віллі О. Галайчука. Був там тоді пансіон, уже не знаю чий, якоїсь нашої установи. Провадив цей пансіон М. Ґ., молодий, енерґійний, веселий пан, усе дуже елєґантно

  1. На доказ подаю вірну копію листа до одного нашого дуже заслуженого й шановного фінансового потентата, Стецева 27/6 906.

    ВП. Пане После! Просіть Ви листом тов-о… аби воно мені почекало з екзекуциєю мого вексля до 1. серпня с. р. Тоді я все поплачу. Шкода, аби я платив кошта екзекуції.

    Ви хоть і гніваєтеся на мене, а таки добре мині зробіть. З глубоким поважанєм

    В. Стефаник.

    Можна собі уявити, яке небажане вражіння зробив цей сухий, в імперативнім тоні видержаний лист на такого поважаного адресата! Він мені цей лист прислав з докором, якого то я йому клієнта представив („ВП. Пане После!“)