Сторінка:Любченко П. П. Про завдання перевиборів Рад. 1934.pdf/21

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

соціалістичного суспільства, билися за нашу програму по-більшовицькому.

Роль рад в проведенні на практиці лінії партії, роль рад як господаря міста, села треба піднести ще вище. Сільрада повинна бути справжнім організатором колгоспного будівництва на селі, організатором культурного будівництва, справжнім господарем. Міська рада повинна бути справжнім господарем і справжнім організатором всього життя в місті. Від роботи, від авторитету міської ради залежить, як працюватимуть лікарні, школи, які мостові у місті, організація деревонасадження, стан парків, дитячих установ і т. ін.

ЦК ВКП(б) в постанові про перевибори рад 1930 року писав:

«Піднести роль рад в проведенні на практиці політики партії — таке завдання перевиборчої кампанії».

Піднести авторитет рад, їх організуючу роль можна тільки підносячи авторитет, відповідальність кожного депутата, піднести авторитет рад можна тільки на основі кращої роботи рад.

Хочу нагадати вам, товариші, що свого часу, коли розгорнулась суцільна колективізація, чути було голоси про те, що при суцільній колективізації ради є зайві. Дехто, навіть з комуністів, пропонував об'єднати сільради з колгоспами.

Не треба довго доводити, що ця позиція нічого спільного не має з лінією партії, що «теорія» ліквідації сільрад за умов суцільної колективізації є теорія не наша — гнила, меншовицька теорія.

Неспроста меншовицькі недобитки за кордоном радо вітали таку позицію і, зокрема, тих комуністів, що на гачок цієї «теорії» попадались. «Социалистический вестник» писав:

«На честь комунізму треба сказати, що в його середовищі знайшлись ще чесно мислячі люди, які… поспішили зробити… відповідний висновок про злиття рад з колгоспами».