Сторінка:Любченко П. П. Про завдання перевиборів Рад. 1934.pdf/22

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Для більшовиків ясно, що суцільна колективізація не тільки не ставить на порядок денний ліквідацію сільрад, а навпаки, створює умови для ще більшого зміцнення органів пролетарської диктатури. Суцільна колективізація, ліквідація класів, перевиховання найширших трудящих мас в дусі соціалізму потребує могутніх, повнокровних органів пролетарської диктатури, потребує більшовицьких працездатних рад.

Роботу рад треба побудувати на основі оперативності, на основі конкретності.

На XVII з'їзді партії Л. М. Каганович в своїй блискучій доповіді дав нещадну критику роботи радянського апарату міських рад і цілої низки наркоматів. Тов. Каганович на конкретних матеріалах показав, як іноді замість оперативності панувало крючкотворство, бумагомарательство, бюрократичний підхід до справ.

На прикладі конкретних установ тов. Каганович показав, як іноді в поважних установах «зав'язують, розв'язують вузелки» і в статистичних відділах підраховують цю «роботу».

XVII з'їзд, на доповідь тов. Кагановича, в розділі «Про роботу місцевих рад» записав:

«Організувати масовий контроль роботи органів управління й поставити під жорстоку критику мас бюрократичні болячки й хиби апарату. Поширити сітку секцій рад та депутатських груп на підприємствах, в селах, а у великих містах організувати підрайонні та дільничні групи депутатів рад, при цьому особливу увагу звернути на залучення до роботи рад і їх секцій жінок-активісток, робітниць та колгоспниць».

Ця постанова XVII партз'їзду є ціла програма боротьби з бюрократизмом, з канцелярщиною, програма боротьби за живу оперативну роботу міськрад і сільрад.

Ленін в статті «Чергові завдання радянської влади» зазначив: