Сторінка:Любченко П. П. Про завдання перевиборів Рад. 1934.pdf/31

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

значний факт. Але ви знаєте, про що цей факт свідчить? Він свідчить про те, що країна Рад на селі створила такі економічні умови, які безумовно забезпечують фактичну рівноправність жінки, створюють умови для активної участі жінки в господарському і політичному житті країни.

В 1925/26 році було 9,2 % жінок в складі сільських рад. В 1930/31 році кількість жінок, обраних до сільрад, становила 20,9 %. Треба сподіватися, що в 1934 році до сільрад буде обрано жінок не менш третини всіх членів сільрад.

В складі міських рад в 1925/26 році жінок було 15,3 %, в 1930/31 році — 23,2 %. Не підлягає сумніву, шо і тут ми підемо вперед. Можна навести тисячі фактів, коли жінки перебувають на керівній роботі — головами колгоспів, керують великими ділянками культурного будівництва, працюють директорами підприємств і т. ін., і т. ін.

У Москві є парк культури і відпочинку, що користується не тільки всесоюзною популярністю, а про роботу якого знають за кордоном. Незмінним керівником цього парку є жінка — тов. Глан, відома тепер багатьом у нашому Радянському Союзі.

От візьмемо інший факт. Недалеко від Києва, у селі Бобровиця, Бобровицького району Чернігівської області, утворено новий колгосп з 30-х господарств. Цей колгосп утворено з ініціативи і силами жінок-одноосібниць, членів сільради — Соколової, Головко і Литовки.

Візьміть колгосп ім. Григорія Івановича Петровського. В цьому колгоспі колгоспниця тов. Дацькова, — керівник депутатської групи колгоспу, поставила так роботу серед жіноцтва, що з 150 працездатних жінок 70 жінок колгоспу було премійовано, як ударниць, за зразки роботи на збиранні, молотьбі, полільних роботах тощо.

Про що ці факти говорять? Ці факти говорять про те, що в Радянському Союзі жінка бере активну участь в політичному і в господарському житті і повинна брати