Сторінка:Любченко П. П. Про завдання перевиборів Рад. 1934.pdf/8

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

пролетарської революції. Ради, як форма влади, набули загальносвітового визнання з боку пролетарів і революційного селянства, стали за зразок для пролетарів капіталістичних країн. Справді, німецькі пролетарі 1918–1919 р. штурмували капіталізм під прапором Рад, створили Баварську соціалістичну радянську республіку. Під прапором Рад штурмували капіталізм пролетарі Угорщини. Протягом багатьох років китайські робітники і трудове селянство провадять запеклу боротьбу проти уряду капіталістів під прапором Рад. Під радянським прапором перебувають цілі території Китая, населення яких складає біля 70 млн. Під прапором Рад виступили пролетарі Іспанії. Досить було, щоб революція в Іспанії набрала широкого розмаху, досить було, щоб пролетарі і революційне селянство поставили на порядок дня не тільки повалення монархії, а й боротьбу з поміщиками, боротьбу за право робітників на працю, боротьбу за право селянина на землю, як почали організовуватися ради робітничих, селянських і солдатських депутатів. Гірники Астурії, які показали зразки героічної боротьби, які до цього часу чинять опір фашистській диктатурі Іспанії, організували повстання під гаслом «Влада радам робітничих, селянських і солдатських депутатів».

Все це говорить про те, що створені досвідом робітників і селян Радянського Союзу форми пролетарської диктатури набрали універсального, всесвітнього значення.

В блискучій своїй статті «Чи вдержать більшовики державну владу» тов. Ленін в 1917 році так визначав роль рад:

«Ради — новий державний апарат, що дає, поперше, збройну силу робітників і селян, при чому ця сила не відірвана від народу, як сила старої постійної армії, а якнайтісніше з ним зв'язана; у воєнному відношенні ця сила незрівнянно більш могутня, ніж колишні; у революційному відношенні вона не замінна нічим іншим. Подруге, цей апарат дає зв'я-