Сторінка:Любченко П. П. Про завдання перевиборів Рад. 1934.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана


зок з масами, з більшістю народу настільки тісний, нерозривний, легко перевірюваний і відновлюваний, що нічого подібного в колишньому державному апараті немає і в помині. Потрете, цей апарат, в силу виборності і змінності його складу по волі народу, без бюрократичних формальностей, є далеко більш демократичний, ніж колишні апарати. Почетверте, він дає міцний зв'язок з найрізноманітнішими професіями, полегшуючи тим найрізноманітніші реформи найглибшого характеру без бюрократії, Поп'яте, він дає форму організації авангарду, тобто найсвідомішої, найенергійнішої, передової частини пригнічених класів, робітників та селян, будучи таким чином апаратом, через який авангард пригнічених класів може підносити, виховати, навчати і вести за собою всю гігантську масу цих класів, що досі стояла цілком поза політичним життям, поза історією. Пошосте, він дає змогу поєднувати вигоди парламентаризму з вигодами безпосередньої і прямої демократії, тобто поєднувати в особі виборних представників народу і законодавчу функцію і виконання законів. Порівняно до буржуазного парламентаризму це такий крок уперед у розвитку демократії, який має всесвітньо-історичне значення…

Коли б народна творчість революційних класів не утворила рад, то пролетарська революція була б у Росії справою безнадійною, бо із старим апаратом пролетаріат, безперечно, утримати влади не міг би, а нового апарату відразу утворити не можна».


Тов. Сталін в «Основах ленінізму» говорив, що «ради є прямий вираз диктатури пролетаріату». Ради, як вираз пролетарської диктатури, набрали всесвітнього значення. Наша країна, що будує соціалізм, приковує до себе увагу мільйонів пролетарів капіталістичних країн і пригнічених народів колоній.