Сторінка:Літопис революції. № 3 (48) (1931).pdf/87

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
II. СПОГАДИ

Антонов-Овсієнко

В боротьбі за Радянську Україну[1]
Григор'євщина та боротьба з нею

Григор'єву, який перейшов до нас від петлюрівців, ми, звичайно, не довіряли. Вже на першому з ним побаченні в лютому ми настояли, всупереч думці X. Раковського, переорганізувати його загони на регулярні частини.

Григор'євські загони повинні були оформитися в бриґаду штатного складу. Ця бриґада увійшла потім до складу задні­провської дивізії на начальника якої призначено було П. Дибенка. Вище ми наводили неодноразові розпорядження командукра приборкати Григор'єва. Всередині березня ми наказали командувачеві групи Скачкові з якоїнебудь причини звільнити Григор'єва. Але Скачко не виконав цього наказу, бо частини Григор'єва були в бою й неможна було позбавляти їх коман­дира, до якого вони звикли.

Безперервно надходили тривожні відомості про самого Гри­гор'єва, про його штаб, про бешкети його частини.

Комісари та червоні командири, що їх надіслав Наркомвоєн до цих частин, були не досить досвідчені й тверді, щоб прибрати до рук партизанів Херсонщини, Катеринославщини та оволодіти григор'євським штабом.

Військова Інспекція, яка в перших числах березня (1919 р.) обслідувала григор'ївські бриґади, доповідала:

„Штаб Григор'єва до перших чисел березня перебував у Олександрії — центрі військово-політичного повстанського руху, який висунув отамана Григор'єва. Партизанів нарахо­вується близько 5.000. Поділено їх на три ударні групи, головна йде від Снігирівки на Херсон — Миколаїв.

З вини місцевого ревкому були суперечки між ним та Григор'євим через дрібні причіпки, хоч Григор'єв не втручався до діяльности цивільних організацій. Разом з тим, ніякої комуністичної партійної та культурно-освітньої роботи серед червоноармійських партизанських мас не велося.

 
  1. Продовження. Початок див. „Л. Р.“ №№ 4, 5-6 за 1929 р., №№ 1, 2, 3-4, 5, 1930 р. та № 1, 1931 р.