Сторінка:Літопис революції. № 4 (37) (1929).djvu/268

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


усяково допомагало, хоч і за це люто знущалися білі. Крім махновців в цих районах оперувало небагато й петлюрівських частин. Проте вони були близькі селянству лише тим, що вважали себе за ворогів Денікіна.

І ідея незалежної Гуляйпольської республіки, і самостійна Україна в петлюрівському тлумаченню для широких мас селянства не були зрозумілі й неприйнятні, хоч, проте, для селянства в пам'ятку були ревізії, головотяпство й свавілля місцевої влади, а також дезорганізовані червоноармійські частини, що відступали, не покидаючи по собі хороших спогадів.

Крім досвіду денікінщини теперішня поведінка наших частин, висока свідомість і вміння підійти до селянства відограли велику ролю, щоб вижити те упередження, ту насторожливість, які малися до рад, щоб схилити симпатію селян до нас.

Для ствердження наведемо зміст протоколу [1] загальних зборів повстанців 1 й 2 Новомоскоських полків.

ПРОТОКОЛ
ОБЩЕГО ЗАСЕДАНИЯ ПОВСТАНЦЕВ 1 и 2 НОВОМОСКОВСКИХ ПОЛКОВ
25 декабря 1919 года

Председатель собрания ТОВ. Шулика Секретарь Павленко

Слушали: Постановили:
Предложение командира бригады о том, как дальше быть повстанческим отрядам: или же присоединиться к красным регулярным войскам и сформировать 3-й Красный полк 1 бригады или же быть партизанами.

На основании протокола от 8/XII — 1919 года п. 2 предлагаю следующую резолюцию: Мы, повстанцы, сражались с деникинскими бандами в Новомосковском, Павлоградском, Константиноградском уездах, тем самым приносили лишь пользу общему благу революции, и красным войскам, которых ожидали как победителей над контр-революцией. Мы, повстанцы, не сложим оружия до тех пор, пока не уничтожим всемирной контр-революции, желаем встать в стройные ряды Красной армии, для чего предлагаем немедленно приступить формировать 3-й красный полк с нашего повстанческого отряда. Да здравствует всемирная революция, да здравствует Красная армия! Да здравствует Всемирная социалистическая республика.

Председатель собрания (подпись)

Секретарь (подпись)

  1. З справ 45 червонопрапорної дивізії.