усяково допомагало, хоч і за це люто знущалися білі. Крім махновців в цих районах оперувало небагато й петлюрівських частин. Проте вони були близькі селянству лише тим, що вважали себе за ворогів Денікіна.
І ідея незалежної Гуляйпольської республіки, і самостійна Україна в петлюрівському тлумаченню для широких мас селянства не були зрозумілі й неприйнятні, хоч, проте, для селянства в пам'ятку були ревізії, головотяпство й свавілля місцевої влади, а також дезорганізовані червоноармійські частини, що відступали, не покидаючи по собі хороших спогадів.
Крім досвіду денікінщини теперішня поведінка наших частин, висока свідомість і вміння підійти до селянства відограли велику ролю, щоб вижити те упередження, ту насторожливість, які малися до рад, щоб схилити симпатію селян до нас.
Для ствердження наведемо зміст протоколу [1] загальних зборів повстанців 1 й 2 Новомоскоських полків.
Председатель собрания ТОВ. Шулика Секретарь Павленко
Слушали: | Постановили: |
Предложение командира бригады о том, как дальше быть повстанческим отрядам: или же присоединиться к красным регулярным войскам и сформировать 3-й Красный полк 1 бригады или же быть партизанами. |
На основании протокола от 8/XII — 1919 года п. 2 предлагаю следующую резолюцию: Мы, повстанцы, сражались с деникинскими бандами в Новомосковском, Павлоградском, Константиноградском уездах, тем самым приносили лишь пользу общему благу революции, и красным войскам, которых ожидали как победителей над контр-революцией. Мы, повстанцы, не сложим оружия до тех пор, пока не уничтожим всемирной контр-революции, желаем встать в стройные ряды Красной армии, для чего предлагаем немедленно приступить формировать 3-й красный полк с нашего повстанческого отряда. Да здравствует всемирная революция, да здравствует Красная армия! Да здравствует Всемирная социалистическая республика. |
Председатель собрания (подпись)
Секретарь (подпись)
- ↑ З справ 45 червонопрапорної дивізії.