Сторінка:Літопис революції. № 4 (37) (1929).djvu/341

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


„всіма силами підтримувати тільки воєнно - революційний комітет“ з гаслом „Вся влада радам“ [1]).

Відозва ця великої ролі, певно, не відограла, тому що організувати розповсюдження її серед українських салдатів нам не пощастило, бо район нашого комітету захопили юнкери і ми були розпорошені по різних районах Москви. Проте в окремі частини, наприклад ті, що стояли на Ходинці, відозва попала. Участь українських частин у жовтневих боях була незначна. За винятком окремих невеличках груп, вся основна організована маса українського війська додержувала невтралітету. Можливо, коли б нам пощастило поширити серед неї нашу відозву, було б інакше.

Але відозва свідчить, що московська група українських соціял - демократів уже тоді була відмінна від українських с.-д, організацій на Україні.

Коли на Україні Винниченки, Петлюри й Порші змовлялися з козаками та іншими контр - революціонерами проти переможного пролетаріяту і через декілька днів відмовилися визнати радянський уряд, московська група піднесла гасло „Вся власть Совітам“, закликаючи підтримувати всіма силами „тільки воєнно - революційний комітет“ і не піддаватись на провокацію, хто б там не був.

П. ПОПОВ

ЗАУВАЖЕННЯ ДО СТАТТІ
Тов. Кокошка —„Дещо про московську групу УСДРП“

1. Твердження, що „група не вважала себе за лівих“, далі міркування з приводу партійної програми — правильні самі по собі — викликані через непорозуміння; я в своїй статті (на яку відповідає т. Кокошко) під „групою“ скрізь розумію ліву частину,

 1. Пролетарі! усіх країн, єднайтесь!

  Від московської організації української соціял-демократичної робітничої партії до тов. тов. робітників і салдатів-українців

  Товариші!

  Настав грізний час для революції. Бремене коаліційне правительство, яке замісць переведення в життя демократичної програми, на протязі кількох місяців гальмувало усі законопроекти, які вносила демократія, а в останній час одверто перейшла на сторону контр - революції, — скинуто.

  Отже, т. т., підтримуйте всіма силами тільки воєнно-революційний комітет, що стоїть на чолі боротьби з контр - революцією; не поддавайтесь на провокацію кого б то не було; пам’ятайте, товариші, що в сей рішучий мент тільки перемога над контр - революцією забезпечить здобутки революції і дасть нам мир, хліб, землю і волю.

  Вся власть совітам, хай живе революція!

  Московська Орг. Укр. Соц.- Дем. Раб. Партії (Додержано оригіналу — Ред).