Сторінка:Маркіян Шашкевич. Твори (Київ, 1960).djvu/168

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ludu galicyjskiego“ (1834), без зазначення автора. Можливо, звідти й взяв його М. Шашкевич для свого вільного перекладу. Вперше опубліковано в «Зорі Галицькій», 1850, № 80. Передруковується за книгою «Писання Маркіяна Шашкевича».

Додатки

Байки (Плішка і Соловей, Старий і Молодий Лис, Поток і Ріка, Щука і Маленька Рибка, Діти і Жаби, Лебедка і Ворони). Ці твори з Шашкевичевої «Читанки» містимо тут як зразки байкарської творчості поета. Хоч авторство байок піддавалось сумніву, однак уже М. Возняк у передмові до книги «Писання Маркіяна Шашкевича» досить переконливо довів їх належність М. Шашкевичу. Крім 26 прозових байок, в «Читанці» вміщено шість віршованих. Передруковуємо їх за кн. «Писання Маркіяна Шашкевича».

Подаємо оповідання «Олена» та три публіцистичні статті М. Шашкевича як цінний матеріал для характеристики його творчості та громадсько-політичних і естетичних поглядів.

Олена. Казка. Вперше надрукована в зб. «Русалка Дністровая», звідки й передруковується. Можливо, що в «Олені» М. Шашкевич змалював якусь дійсну подію.

Передслів'є. Вступна стаття до збірки «Русалка Дністровая», звідки й передруковується.

Старина. Цією передмовою відкривався останній розділ збірки «Русалка Дністровая», звідки й передруковується.

Руськоє весіллє, описанноє через І. Лозінського. Рецензія М. Шашкевича надрукована в збірці «Русалка Дністровая», звідки й передруковується.