Сторінка:Микола Залїзняк. Росийська Україна та її відродженє.pdf/50

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

прилучили ся слухачки так званих „Висших жіночих курсів“ (їх проґрама більше менше така сама, як в унїверситетах) у Київі і Петербурзї. Скрізь скликали ся в справі українських катедр на унїверситетах віча, виробляли ся відповідні резолюциї й ставили ся домаганя.

Українське громадянство теж незвичайно горячо повитало виступ українського студентства у Київі. До редакций українських ґазет з усїх кутків України і від усяких верств громадянсвта почали надходити листи, в котрих підписані витали студентство за їх домаганє українських катедр на унїверситетах і висловлювали з ними свою солїдарність. Особливо багато було підписів від учеників ріжних середних шкіл, далї йшли учителї, селяни й робітники. Сей рух показував, що український рух глибоко прийшов уже в народні маси, що виробила ся вже сьвідома українська інтелїґенция, котра добре розуміє всю вагу для справи відродженя нашого народу в Росиї українїзациї таких засобів культури, як висші школи.

Час минав, а сенат професорів київського унїверситету все мовчав, аж нарештї дав відмовну відповідь устами ректора унїверситету Цитовича. Сей добродїй заявив депутациї від українських студентів, що їх домаганє відносно заведеня катедр з українознавства не можуть бути задоволені, бо… київський унїверситет — се державний унїверситет і утримуєть ся державними кош-