Перейти до вмісту

Сторінка:Міхновський М. Самостійна Україна (1917).pdf/30

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Історія Р. У. П. не могла бути ще досї написана, бо ми, що колись складали збірне тїло партії, ще живі, з нас багато жиє і тепер „в предєлах досяґаємостї“. Тому Р. У. П., не дивлячись на всю свою популярність, є загадкою для всїх, хто безпосередно не належав до Р. У. П. Тому для таких людей нового поколїння Українцїв незрозуміла закономірність дїяльности Союза визволення України з його безпартійністю і самостійництвом.

Хто знайомий з всїма виданями Р. У. П., потвердить сї головні тези:

1. Р. У. П., почавши свою видавничу дїяльність отсею брошурою „Самостійна Україна“, в усїх своїх дальших численних виданнях нї одним словом не згадує про се своє основне гасло.

2. Загальні радикально-демократичні погляди Р. У. П., що характеризують перші роки дїяльности Р. У. П., дістають все більшу і більшу примішку соціялїстичних домагань і протягом 1904-го року цїле видавництво Р. У. П. носить вже цїлковито соціяльдемократичний характер.

3. Сей соціяльдемократизм Р. У. П. ясно зазначуєть ся в світоглядї видань Р. У. П., значно впливає на тактичну дїяльність партії, але не нищить її національного характеру. В аґрарній справі Р. У. П. здоровим інстинктом, реальним розуміннєм наших аґрарних відносин нї