Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/166

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



Територія характеризується високими крутими схилами і заболоченим дном. Тут виявлено велику популяцію рідкісної орхідеї пальчатокоріннника м’ясочервоного, занесеного до Червоної книги України. Наявні тут також комплекси водно-болотних рослинних угруповань, що охороняються Зеленою книгою України. Тут відмічено два види комах, занесених до Червоної книги України: махаон та вусач мускусний.

Джерело: Наукове обґрунтування необхідності розширення меж об’єктів природно-заповідного фонду та створення дендропарку у с. Лісники у Києво-Святошинському районі Київської області. Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І.

54. Дендропарк місцевого значення ім. Олексієнко М. В.

Проектований дендропарк розміщений на західній околиці с. Лісники Києво-Святошинського району, на північ від урочища «Безодня». Лісниківською сільською радою прийняте рішення від 10 листопада 2007 року № 30/45 «Про необхідність створення Дендропарку в с. Лісники, урочище «Безодня». Дендропарк пропонується назвати на честь М. В.Олексієнко, голови сільської ради с. Лісники, яка за життя зробила значний внесок у становлення та благоустрій с. Лісники та збереження його природно-історичної спадщини. Загальна площа дендропарку 1,5 га.

Джерело: Наукове обґрунтування необхідності розширення меж об’єктів природно-заповідного фонду та створення дендропарку у с. Лісники у Києво-Святошинському районі Київської області. Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І.

55. Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Замкова гора»

Об’єкт знаходиться на території села Лісники Києво-Святошинського району, на вершині найбільшого в селі пагорба по вул. Високий Замок. Площа об’єкта – 0,35 га. Територія включена до генерального плану села та зарезервований ним для оголошення об’єктом природно-заповідного фонду рішенням сільської ради.

Подібно до інших збережених в селі пагорбів, Замкова Гора зберігає степові рослинні угруповання, поміж яких трапляються і регіонально-рідкісні види рослин: гвоздика перетинчаста та анемона лісова. Джерело: Наукове обґрунтування створення комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Замкова гора». Укладачі: Подобайло А. В., Костюшин В. А., Василюк О. В.

 

164