Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/165

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



Взимку можна зустріти також сову болотяну. Усі ці птахи охороняються Бернською конвенцією. Окрім того, тут регулярно зустрічається лелека чорний, що занесений до Червоної книги України, а на прольоті – журавель сірий. Старі дуплисті дерева дають прихисток декільком видам кажанів. Серед них, вухань звичайний нічниця ставкова, та нічниця водяна, занесені до Червоної книги України. Тут також мешкає видра, що крім Червоної книги України, занесена до Європейського Червоного списку та Бернської конвенції. На території об’єкту поширені бобер європейський, куниця кам’яна, що охороняються Бернською конвенцією. Територія має велике значення і для збереження копитних: козулі європейської, кабана та лося.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Тетерівський». Укладачі: Богомаз М. В., Василюк О. В.

52. Ботанічний заказник місцевого значення «Гора Козинська» (розширення)

Існуючий ботанічний заказник місцевого значення «Гора Козинська», площею 2,8 га, розміщений в центральній частині с. Лісники Києво-Святошинського району. Створений рішенням Київської обласної ради № 310-26-IV від 27.10.2005 р. Територія площею 0,8 га пропонується для розширення вже існуючого об’єкта природно-заповідного фонду. Ділянка є фрагментом ковилового степу, на якій зростають рослини, занесені до Червоної книги України: ковила волосиста та сон лучний. Також тут зростають види рослин, включені до регіонального Червоного списку Київської області. З тваринного світу для урочища відомі низка видів комах, занесених до Червоної книги України: вусач земляний-хрестоносець, махаон, дозорець-імператор, подалірій, пістряка весела.

Джерело: Наукове обґрунтування необхідності розширення меж об’єктів природно-заповідного фонду та створення дендропарку у с. Лісники у Києво-Святошинському районі Київської області. Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І.

53. Ботанічний заказник місцевого значення «Урочище Безодня» (розширення)

Об’єкт розташовується в Києво-Святошинському районі на околоці с. Лісники, займає площу 2,25 га та пропонується в якості розширення вже існуючого об’єкта природно-заповідного фонду – ботанічного заказника місцевого значення «Урочище Безодня».

 

163