Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/198

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



Держуправління ОНПС веде таку політику, що після першої ж відмови землекористувача, Держуправління припиняє роботу зі створення проектованого ПЗФ).

Загальний рівень діяльності щодо підтримки мережі існуючих об’єктів ПЗФ та її розширення в Київській області дуже низький. Так, ще у 2008 році, в області розроблена програма розвитку мережі ПЗФ, але й досі вона належним чином не затверджена. У період 2007—2008 рр. при облдержадміністрації працювала комісія з питань заповідної справи, яка потім припинила роботу. У той же час розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації організована робоча група зі створення на території області національних природних парків, яка з 2009 року не скликалася жодного разу.

Території та об’єкти ПЗФ, що не мають адміністрацій, не отримують цільового державного фінансування, на їх території відсутній належний контроль за дотриманням відповідного режиму використання, не ведеться моніторинг їх стану, поширені випадки втрати документації щодо територій ПЗФ в архівах профільних установ. Особливо це стосується територій ПЗФ, створених у минулі роки.

На території області не організовується цілеспрямоване виявлення перспективних для заповідання територій із залученням науковців. Інвентаризація стану ПЗФ Київщини жодного разу не проводилась на обласному або державному рівнях. Зведена інформація про його стан до підготовки цієї публікації була відсутня.

Інформація про ПЗФ Київщини, доступна для широких верств населення, зокрема в Інтеренет-мережі, відсутня.

Пропаганда дбайливого ставлення до ПЗФ, необхідності створення ПЗФ та роз’яснювальна робота, що таке ПЗФ, не ведеться жодним із державних органів в області. У ЗМІ обласного та районного рівня дуже рідко публікуються матеріали про ПЗФ.

196