§ 96 При сім необхідно дбати про розширення господарчого співробітництва і політичних звязків з иншими народами, змагаючися одночасно до встановлення єдиного господарчого плану з тими з них, котрі перейшли вже до совітського ладу.
§ 97 4. У відношенню до дрібного й хатнього промислу необхідне широке використання його шляхом державних замовлень дрібним промисловцям; включення хатньої й дрібної промисловосте до спільного плану заосмотрення сирівцями й паливом, а також фінансове підтримання її, при умові обєднання поодиноких промисловців, дрібнопромислових артелей, продукційних кооперативів і дрібних підприємств в більші продукційні й промислові одиниці; сприяння подібним обєднанням шляхом уділення їм господарчих вигід, намірених поруч з иншими заходами до того, щоби паралізувати змагання хатніх ремесників перетворитися в дрібних промисловців і щоби утворити здоровий перехід сих відсталих форм виробу до вищої великої машинізованої індустрії.
§ 98 5. Орґанізаційний аппарат усуспільненої промисловости мусить спіратися передовсім на фахові спілки. Вони мусять все більше визволятися від цехової вузькости й зашкарублости та перетворятися в великі продукційні обєднання, обхоплюючі більшість, а поволі і поголовно всіх працюючих даної галузи виробу.
Будучи, вже по законам совітської республики і звичайній практиці, учасниками всіх місцевих і центральних органів управління промисловістю, фахові спілки мусять прийти до фактичного зосередження в своїх руках усього управління всім народним господарством яко єдиною господарчою цілістю. Забезпечуючи таким чином нерозлучні звязки між центральним господарчим управлінням, народним господарством і широкими масами працюючих, професійні спілки мусять в найширших розмірах притягати робучі маси до безпосередньої праці по веденню господарства. Участь професійних спілок у веденню господарства і притягнення ними до сього широких мас є разом з тим і головним засобом боротьби проти бюрократизації господарчого аппарата совітської власти і дає змогу поставити дійсно народну контролю над наслідками виробу.
§ 99 6. Необхідне в цілях планового розвою народного господарства максимальне використання всієї істнуючої в державі робучої сили, її правильне розділення й пере-