Сторінка:Рішення Комітету з питань етики за скаргами на порушення академічної доброчесності у наукових публікаціях д.е.н., проф. Шкарлета.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

- На засіданні Комітету з питань етики за наслідками обговорення всіх наявних матеріалів щодо імовірних порушень академічної доброчесності у наукових працях д.е.н., проф. Шкарлета було прийнято рішення про затвердження відповідних рекомендацій Національному агентству.

3. За наслідками проходження перелічених етапів та в межах вимог законодавства України, Комітет з питань етики звертає увагу членів Національного агентства на наступні моменти:

1) Як зазначалося у попередніх рішеннях Комітету з питань етики, Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р., органом, компетентним у прийнятті рішення про наявність або відсутність академічного плагіату в наукових дослідженнях, за якими присуджується науковий ступень, визнається Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (ч. 6. ст. 6). Це підтверджується також іншими завданнями-повноваженнями Національного агентства: розробляти вимоги до рівня наукової кваліфікації осіб, які здобувають наукові ступені, розробляти порядок їх присудження спеціалізованими вченими радами закладів вищої освіти (наукових установ), розробляти положення про акредитацію спеціалізованих вчених рад (спеціалізованих рад з присудження ступеня доктора мистецтва), акредитувати спеціалізовані вчені ради (спеціалізовані ради з присудження ступеня доктора мистецтва) та контролювати їх діяльність (п. 8, 9 ст. 18 Закону «Про вищу освіту»).

Для того, щоб Національне агентство мало право за результатами своєї оцінки приймати юридично значущі рішення (про притягнення до відповідальності) внаслідок встановлення факту наявності або відсутності академічного плагіату в наукових роботах, необхідне затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про вищу освіту»). Оскільки на час розгляду цієї справи такий порядок ще не затверджено, Національне агентство не може приймати кінцевих юридично значущих рішень у сфері академічних порушень. Але, враховуючи визнану Законом компетенцію у цій сфері, Національне агентство має право, за результатами розгляду відповідних питань, приходити до висновку про наявність або відсутність