Сторінка:Рішення Комітету з питань етики за скаргами на порушення академічної доброчесності у наукових публікаціях д.е.н., проф. Шкарлета.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

порушень академічної доброчесності у наукових роботах та пропонувати компетентним органам, установам, організаціям врахувати та відреагувати на подібні висновки.

2) Комітет з питань етики керується у своїй практиці вимогами Закону України «Про освіту» в питаннях визначення порушень академічної доброчесності, у тому числі під час встановлення наявності або відсутності академічного плагіату в наукових роботах.

Відповідно до ст. 42 зазначеного Закону, академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. Дотримання академічної доброчесності педагогічними, науково-педагогічними та науковими працівниками передбачає, у тому числі, посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей, дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права тощо.

Порушенням академічної доброчесності вважається академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства.

3) У зверненнях та листах, що надійшли до Національного агентства, зверталась увага на можливі порушення академічної доброчесності у наступних наукових публікаціях д.е.н., проф. Шкарлета С.М.:

- Шкарлет С. М. Фінансові інструменти державної політики економічного розвитку в Україні: монографія / С. М. Шкарлет, В. Г. Маргасова, О. М. Коркоц, Ю. В. Ружицький. – Чернігів: ЧНТУ, 2018. – 202 с. (далі - публікація 1);

- Шкарлет С.М. Побудова моделей структурного типу з метою ідентифікації вимірів інформаційного потенціалу // Проблеми і перспективи економіки та управління, 2015 р., № 3, С. 45–52 (далі - публікація 2);