Сторінка:Сокіл (Бортнянський).pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
Від упорядника


Публікація опери Дмитра Бортнянського «Сокіл» в українському перекладі Максима Стріхи є першою в серії публікацій проекту «Світова класика українською» і першим друкованим виданням громадської організації «Вікімедіа Україна».

«Вікімедіа Україна» – партнер Фонду «Вікімедіа» в Україні, створена 2009 року з ініціативи групи активних користувачів української Вікіпедії. Вона покликана популяризувати проекти Фонду «Вікімедіа», зокрема такі, як Вікіпедія і Вікіджерела, а також популяризувати ідею «вільних знань» – вільних від обмежень, що накладаються доктриною авторського права. Опубліковані на сторінках проектів «Вікімедіа» матеріали можна використовувати на умовах ліцензії «Creative Commons 3.0», які передбачають право на копіювання, розповсюдження і створення похідних робіт за умови зазначення авторства і збереження вільної ліцензії. На думку прихильників доктрини «копілефту», збирання й примноження вільних знань відкриває «кожній людині на Землі доступ до скарбниці усіх знань, накопичених людством» – саме такими словами охарактеризував нашу спільну мету засновник Фонду «Вікімедіа» – американський підприємець Джиммі Вейлз. Матеріальна база Фонду «Вікімедіа», як і його регіональних партнерів, формується завдяки добровільним пожертвуванням, які вносять люди з усієї планети, прихильники нашого руху.

Проект «Світова класика українською» має на меті відкрити українським меломанам скарбницю українських перекладів оперних лібрето і вокальної класики. З певних політичних, а потім і економічних причин українські переклади майже не публікувалися ані за часів СРСР, ані пізніше. Між тим, подібні публікації покликані виконувати подвійну роль: з одного боку – надавати можливість вивчати й виконувати світові шедеври оперного мистецтва в перекладах рідною мовою, а з другого – розкривати красу й художні можливості рідної мови в музиці. Учасники проекту висловлюють сердечну подяку Максиму Стрісі, який дозволив облікувати свій переклад на умовах вільної ліцензії, а також Наталії Свириденко, що допомогла в підготовці музичного матеріалу. Ми щиро запрошуємо до співпраці літераторів та їхніх нащадків, набирачів нот, видавців – усіх, хто може допомогти проекту матеріально й організаційно. Докладніше про громадську організацію «Вікімедіа Україна» ви можете дізнатися на нашому офіційному сайті – http://ua.wikimedia.org, а на сторінці http://ua.wikimedia.org/wiki/Сlassic – ознайомитися з поточними роботами та досягненнями проекту «Світова класика українською».

 
3