Сторінка:Степан Рудницький. Українська справа зі становища політичної ґеоґрафії. 1923.pdf/217

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Засіяна площа України переходить 45 міліонів гектарів, річна продукція цереаліїв 420 міліонів метричних сотнарів. Українська продукція цереаліїв займає на землі пяте місце по Китаю, американській Унії, бритійській Індії й Німеччині (тільки коли числимо картоплю!). Инші краї земної кулі як: давня Австро-Угорщина, Арґентина, Франція, Канада, Румунія і т. и. далеко не досягають цифри продукції України. З країв, що більше продукують, Китай і Німеччина не можуть цілком входити в рахунок, як вивозові краї, Індія може вивозити тільки дуже небагато.

Наслідком цього тепер і в найблищій будуччині самостійна Україна стоятиме поміж житницями світа на другому місці й уступатиме тільки Зєдиненим Державам Північної Америки. Росія, по відділенні України, мусітиме на довший час вийти з ряду світових житниць. В останніх роках перед війною давала Україна поверх дві третині російського збіжевого вивозу, вивезена пшениця майже вся походила з України.

Яке економічне значіння має утворення самостійної української держави для цілої Середньої й Західної Европи — легко в виду цього зрозуміти. Головно для Анґлії, Німеччини й Італії має український збіжевий вивіз рішаюче значіння, й не згадуючи вже