Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/123

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

111

Третя книга Мойсея 14.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 14. 111


 8. І повипирае той, хто очищається,одїж свою, і обстриже волоссє на собі, і сам викупається в воді; і він чистий. А тоді вже можна йому прийти в табір, та мусить прожити знадвору намету свого сїм день.

 9. І станеться на семий день, що обстриже він волоссв на собі і бороду свою й брови свої. Все волоссє на собі мусить пообстригати; і повитирає одїж свою, і викупає все тіло своє в водї, і стане чистий.

 10. А на восьмий день візьме двойкоягнят без скази й одно ягня, овечку однолітку без скази та три десятині єфи муки на приніс, змішаної з олїєю, та один лог олїї.

 11. 1 поставить сьвященник, котрийочищає, людину що очищається, і се все перед Господом коло входу в соборний намет.

 12. 1 візьме сьвященник ягня однота й принесе його як жертву за провину з логом * олії, і принесе їх як жертву гойдану перед Господом.

 13. 1 заколе ягня в тому місцї, де заколюють жертву за гріх і жертву всепалення, в місці сьвятому; бо як жертва за гріх, так буде і жертва за провину сьвященникові; велика сьвятощ.

 14. 1 візьме сьвященник крові з жертви за провину, та й положить на пучку правого вуха в того, що очищається і на великий палець на правій нозї його.

 15. І візьме сьвященник од лога олїїта й наллє собі на ліву долоню.

 16. І вмочить сьвященник палецьсвій правий в олію, що в лівій долоні його, та й бризне олїї пальцем своїм сїм раз перед Господом.

 17. З олїї ж, що зісталась в руцїйого, дасть сьвященник на пучку правого вуха того, кого очищає, і на великий палець правої руки його і на великий палець правої ноги його, і на кров із жертви за провину.

 18. Що ж зістанеться олїї, що в руцї сьвященника, виллв він на голову тому, кого очищав, і спокутує сьвященник гріхи його перед Господом.

 19. І принесе сьвященник жертву8а гріх і спокутує гріхи того, кого * з іїтрою. очищає од нечисті його; а потім заколе жертву всепалення.

 20. І принесе сьвященник жертвувсепалення і жертву хлібну на жертівнику. І так спокутує сьвященник гріхи його; і стане той чистий.

 21. А коли він убогий і не спроможеться, так візьме одно ягня на жертву за провину і жертву гойдану, щоб спокутувати гріх свій, та десятину муки, перемішану з олїєю, на хлібну жертву, та лог олїї;

 22. Та пару горлиць або пару голубенят, по спромозі своїй, і буде одно про жертву за гріх, а друге про всепаленнє.

 23. І принесе їх на восьмий деньсвого очищення сьвященникові до входу в соборний намет перед Господом.

 24. І візьме сьвященник ягня, щона жертву за провину, та лог олїї, і принесе сьвященник жертву гойдану перед Господом.

 25. 1 заколе ягнятко, що на жертвуза провину, і візьме сьвященник крові від жертви за провину, і положить на пучку правого вуха в того, кого очищає і на великий палець на руцї його правій, і на великий палець на нозї його правій.

 26. 1 зіллє сьвященник олїї на лївуруку свою;

 27. Та й бривне сьвященник правимпальцем своїм олїї, що на лівій долоні його, сїм раз перед Господом.

 28. З олїї ж, що зісталась на долонійого, положить сьвященник на пучку правого вуха в того, кого очищає, та на великий палець на правій руцї його, та на великий палець на правій нозї його, на місце крові жертви ва провину.

 29. Що ж останеться олїї на долонісьвященника, виллє він тому, кого очищає, на голову, і спокутує сьвященник за його перед Господом.

 30. І принесе той одну з горлиць абоз голубенят, на що спроможеться,

 31. По спромозі: одно як жертву загріх, а друге на всепаленнв вкупі 8 хлібною жертвою. І відбуде сьвященник покуту за того, кого очищав, перед Господом.

 32. Се закон про того, хто хорий від