Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/122

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

110

Третя книга Мойсея 13. 14.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 13.14.


 40. А коди в кого повилазить волоссе, то лисоголовий він: він чистий.

 41. 1 коли вилізе волоссе спереду наголові, то він лисий: чист він.

 42. Коли ж на лисинї передній абозадній будуть біло-червонясті плїші, то се проказа на передній або задній лисинї в його.

 43. І огляне його сьвященник, і побачить, що напухлина недуги білочервоняста на лисинї його передній або задній така, якою показується проказа на кожі тіла,

 44. То він чоловік прокажений: нечистий він, і сьвященник мусить обявити його зовсім нечистим: язва його на голові його.

 45. І одїж прокаженого, в кого недуга, мусять порозбирати, і голова його мусить бути непокрита, і по бороду мусить він закутатись, і кричати ме він: нечистий, нечистий!

 46. Докіль болість його, буде він нечистим; він нечистий: самотою жити мусить він; за табором оселя його.

 47. Коли й на одежині буде яка зараза, на вовняній, чи на одежинї льнаній;

 48. Чи на основині, чи на переплїтцї* льняній чи вовняній, чи на смутах, чи на якій кожушині,

 49. І чи буде вараза зеленява, чичервоняста на одежинї, на шкірі, чи на основині, чи на переплїтцї, чи на якій роботі кожушній, се хороба прокази, і мусять показати сьвященникові.

 50. 1 огляне сьвященник заразу, тай зачинить те, на чому хороба, на сім день.

 51. І коли побачить заразу семогодня, що вона розкинулась по одежинї, чи по основині, чи по переплїтцї, чи по шкірі, та що нї було б зроблене із шкіри, се хороба та пожираюча проказа: се язва, нечисте воно.

 52. І мусить спалити одежину, чиосновину, чи переплїтку, чи вовняне, чи льняне, чи яка б нї була робота шкіряна, що зараза на ній: бо се проказа пожираюча: на вогні мусять спалити.

 53. А як огляне сьвященник, і поба* тканю. чить, що проказа не розкидається по одежинї, чи по основі, чи по перепдїтцї, чи по якій роботі шкіряній,

 54. То звелить сьвященник, щоб випрали те, на чому зараза, та й зачинить його на сім день у друге.

 55. І огляне сьвященник, після того,як виперуть, і побачить, що незмінилась видом проказа, хоч і не розкинулась, то нечисте воно; в огні спалити мусиш його: струпішіє воно, чи на лицевій чи на виворітній стороні.

 56. А коли огляне сьвященник, і побачить, що зараза поблїдля після прання, так мусить віддерти її від одежини, чи від шкіри, чи від основини, чи від переплїтки.

 57. Коли ж покажеться вона виовна одежинї, чи на основині, чи на тканю, чи на якій роботі шкіряній, то се повстаюча зараза; на огні мусиш те спалити, на чому зараза;

 58. Одежину ж, чи основину, чи переплїтку, чи яку роботу шкіряну мусиш випрати. Коли зараза минеться, так випрати вдруге, і буде чисте.

 59. Се закон про хороби прокази навовняній одежинї, чи на льняній, чи на основині, чи на втоцї, чи на якій роботі шкіряній, щоб обявити їх чистими або нечистими.

Голова 14.

рече Господь Мойсейові:

 2. Се буде законом для прокажених в день очищення його,

 3. Приведуть його до сьвященника,і вийде сьвященник геть І8 табору, і огляне сьвященник, і побачить, що вигоїлась проказа в прокаженого.

 4. І звелить сьвященник взяти длятого, хто має очиститись, пару птиць живих і чистих і дерева кедрового та кармазину й гисопу.

 5. І звелить сьвященник заколотиодну птицю в черепяній посудинї над живою текучою водою.

 6. Живу ж пташку візьме і деревокедрове й кармазин і гисоп та й умочить все те і живу пташку в кров зарізаної пташки над живою водою.

 7. І бризне на того, хто очищаєтьсяод прокази, сім раз, та й обявить його чистим, і випустить живу пташку в поле.