Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/121

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

109

Третя книга Мойсея 13.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 13.

8 голови до ніг, куди б і не глянули очі сьвященника;

 13. 1 сьвященник огляне його, і бачить, що прокага все тіло його вкрила, так обявить людину чистою; коли вся вона побіліла, то людина чиста.

 14. Коли ж показується на їй дикемясиво, людина нечиста.

 16. 1 як побачить сьвященник дикемясо, то нечистою обявить людину; мясо дике нечисте: се проказа.

 16. Коли ж зміниться мясиво дике йстане біле, так мусить людина показатися сьвященникові;

 17. 1 огляне її сьвященник, та й побачить що болячка білою стала: то чистим обявить сьвященник того, в кого болячка: він чистий.

 18. Так само, коли буде боляк на тїлї, під шкірою його, та й загоїться,

 19. А на місці боляка гробиться пухлина біла, чи біло-червонява пляма, то мав показатись сьвященникові;

 20. 1 огляне його сьвященник, та йпобачить, що воно глибше кожі і волос на йому взявся білим, так нечистим обявить його сьвященник: се недуга прокази, що показалась в болячці.

 21. 1 огляне людину сьвященник, тай побачить, що нема на кожі волосу білого і пляма не нижше кожі, так зачинить людину сьвященник на сїм день.

 22. А коли розкинеться пляма по кожі, то нечистим обявить його сьвященник: се хороба.

 23. Коли ж на свойму місці останеться пляма, не розкинувшись, так се пруг чиряка; і чистою обявить людину сьвященник.

 24. Або коли на кожі тіла буде опечина від огню, і зробиться з опечини пляма біло-червонява або біла,

 25. І огляне людину сьвященник,і побачить, се побілів волос на плямі і на погляд вона глибше від кожі, то се проказа; вона взялась на опечинї, і нечистою обявить людину сьвященник: се болячка прокази,

 26. А як огляне її сьвященник, і побачить, що нема на плямі білого волосся, та не глибше кожі вона, та бліда, так вачинить людину сьвященник на сїм день.

 27. І огляне її сьвященник на семий день; коли роскинулось по кожі, так нечистою обявить людину сьвященник: се болячка прокази.

 28. Коли ж на свойму місці останеться пляма, і не розкинуло її по кожі і сама блїда, так се пухлина опеченого місця, і чистою обявить людину сьвященник; бо се пруги опеченого місця.

 29. 1 коли в чоловіка чи в жінки якаболячка на голові чи на бороді, ЗО. І сьвященник огляне, та й побачить, що вона глибше від кожі і на їй волоссє жовтовате, тонке, то нечистою обявить людину сьвященник: се пархи, се проказа на голові, чи на Породі в людини.

 31. 1 як огляне сьвященник паршивуболячку, та й побачить, що вона не глибше кожі і нема на їй чорного волосу, так зачинить сьвященник паршивого на сїм день.

 32. 1 коли огляне сьвященник паршиву болячку семого дня, та й побачить, що не роскинуло пархи, і нема на них волосу жовтявого, і на погляд пархи не глибші від кожі,

 33. То нехай обстрижеться; але пархів нехай не стриже; і сьвященник зачинить на сїм день удруге.

 34. 1 огляне сьвященник пархи насемий день, та й побачить, що не розкинулись пархи по кожі, і на погляд не глибше вони кожі, так обявить людину чистою сьвященник; і випере вона одїж свою, та й буде чиста.

 35. А коли після того, як очиститься,стане ровкидати пархи по кожі,

 36. 1 сьвященник огляне його, та йпобачить, що пархи розкинулись по кожі, то не буде сьвященник шукати волосу жовтявого: нечиста се людина.

 37. А коли, на його погляд, пархиостались на місці, і волос чорний поріс по них, то вигоїлась людина з пархів; чиста вона, і чистою обявить її сьвященник.

 38. Так само коли в чоловіка чив жінки появляться на кожі тіла їх плїші, біляві плями,

 39. 1 сьвященник огляне їх, та й побачить, що на кожі тіла їх бліді, біляві плями, то се лишай, що показався на кожі: се чиста людина.