Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/162

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

150

Четверта книга Мойсея 18.


ЧЕТВЕРТА КНИГА МОЙСЕЯ 18.

бою мусите нести провину вашого сьвященьства.

 2. Теж і браттє твоє з покоління Левієвого, 8 покоління батька твого нехай приближується 8 тобою, щоб вони були при тобі і вслуговували тобі; ти ж і сини ТВОЇ 8 тобою, ви служити мете перед наметом сьвідчення.

 3. Нехай вони роблять службу колотебе і коло всього намету; тільки до посуду сьвятинї і до жертівника нехай не приступають, щоб не померти їм, так їм як і вам.

 4. 1 будуть вони при тобі і доглядатимуть соборного намету при всіх службах в наметі, чужий же не сьміє приближатись до вас.

 5. 1 будете пильнувати догляду сьвятинї і догляду жертівника, щоб не було вже гнїва на синів Ізраїля.

 6. Се я сам взяв братів ваших Левітів вміж синів Ізрайлевих; вам подаровано їх про Господа, на послугу при соборному наметі.

 7. Ти ж і сини твої з тобою будетепильнувати сьвященьства вашого у всьому, що належить до жертівника і в середині 8а завісою, і так робити мете службу; вам передаю як дар службу сьвященьства. Хто ж чужий приближиться, буде переданий смерті.

 8. 1 рече Господь Аронові: Се передав я тобі догляд моїх жертв підношення. Від усього, що присьвячують сини Ізрайлеві, оддав я тобі і синам твоїм, задля сьвященьства вашого, вічну твою частку.

 9. Ось що буде твоє від сьвятих посьвятів, що не прийдуть на вогонь: всі дари їх, як всі жертви хлібні, всі жертви за гріх, і всі жертви 8а провину, що вони приносять їх менї, як великі сьвятощі тобі вони і синам твоїм.

 10. У сьвятому місцї їсти меш їх,ввесь мувький пол їстиме їх; сьвятим се мусить бути тобі.

 11. І се буде твоє: возношення дарівїх і всї жертви гойдані синів Ізрайлевих; тобі і синам твоїм і дочкам твоїм з того віддав я як вічну пайку; всякий чистий в дому твому може їх їсти.

 12. Все найлучче з олїї і все найлучче з винограду і зерна, їх первоплоди, що приносять їх Господеві, тобі оддав я їх.

 13. Первоплоди 8 усього, що родить8ЄМЛЯ їх, що вони подають їх Господеві, твої будуть; всякий чистий 8 дому твого може їх їсти.

 14. Усе посьвячене в Ізраїлі твоєбуде.

 15. Все перворідне від усякого тїла,що приносять Господеві, людина чи із скотини, буде твоє; тільки первородне дитя мусить бути викуплене, і первак із скотини нечистої мусить бути викуплений.

 16. І ті, що треба їх викупити, відодного місяця будуть викупляти їх по твому цінуванню по пять секлїв срібла, по секлеві сьвятинї, двайцять гер в йому.

 17. Первородного ж бика, або первородного барана чи первородного козла не давати меш викуповувати; присьвячені вони. Кровю їх будеш кропити на жертівника і жир їх пускати димом в огняній жертві, про любі пахощі Господеві.

 18. І мясиво їх буде твоїм; як грудина жертви гойданої і як права лопатка, твоє буде воно.

 19. Всї жертви посьвятів, що підносять їх сини Івраїля Господеві, оддав я тобі і синам твоїм і дочкам твоїм з тобою, як віковічну частку; се завіт вічний про тебе й про насінне твоє 8 тобою.

 20. 1 рече Господь Аронові: У земліїх не мати меш жадного наслїддя, і частки в тебе не буде між ними. Сам я частка твоя і наслїддє твоє серед синів Іврайлевих.

 21. 1 се дав я синам Левієвим замістьнаслїддя всі десятини Ізраїля за службу, що вони служать при соборному наметї.

 22. І більш не приступати муть синове Ізрайлеві до соборного намету, щоб не взяти на душу гріха і не померти.

 23. Нехай Левіти служать службупри соборному наметї, і самі несуть гріх їх. Установа віковічня в роди ваші. А серед синів Ізрайлевих не мати муть жадного наслїддя;

 24. Бо десятину синів Іврайлевих,що в жертву приносять Господеві,