Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/186

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

174

Пята книга Мойсея 2. 3.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 2. 3.

він і ввесь люд його до бою, під Ява

 33. Та опустив його перед нами Господь, Бог наш, і ми побили його й синів його і ввесь люд його.

 34. І того часу підневолили ми всїгороди його, та й обрекли всїх людей > мужчин і жіноцтво і дітей; не дали нікому втїкти.

 35. Взяли про себе тільки скотинуяк здобиччу і луп по городах, що їх попідневолювали.

 36. Від Ароеру, що по берегах рікиАрнона, та від міста, що по долині коло ріки розкинулось, аж до Гілеаду не було міста, щоб його не подужали; все передав нам Господь, Бог наш.

 37. Тільки до землі синів Амоновихти не приступав, нї до всього побережся Ябока, нї до городів у горах, нї до всього, що заповідав Господь, Бог наш, не чіпати.

Голова 3.

І повернули ми та й стали братись у гору по дорозі Базанській, і виступив проти, нас Ог, царь Базанський, сам з усім людом своїм до бою при Едреї.

 2. І промовив до мене Господь: Нелякайсь його! Бо я віддаю його в руки тобі і ввесь люд його й землю його; і вчиниш з ним те, що вчинив єси з Сигоном, царем Аморійським, що жив у Гезбонї.

 3. І віддав Господь, Бог наш, в рукинаші так само й Ога, царя Базанського, і ввесь люд його, і побивали ми його, докіль ніхто з них не зістався.

 4. І того часу попідневолювали мивсї міста його; не було міста, щоб ми не заняли його; шістьдесять міст, вся полоса Аргоб, царство Огове в Баванї.

 5. Всї міста сї були укріплені високими мурами, брамами й засувами; окрім того багацько міст неукріплених.

 6. І обрекли ми їх, як зробили з Сигоном, царем Гевбонським, обрікши по всіх містах мужчин і жіноцтво і малолітків.

 7. А всю скотину і всю здобиччу помістах їх ми забрали про себе.

 8. І взяли ми того часу із рук обохцарів Аморійських землю, що по сїм боцї Йордані*, від Арнон-ріки до Гермон-гори.

 9. Зидонїї звуть Гермона Сирйон,Аморії ж звуть його Сенір.

 10. Всї міста подільські й увесь Гілеад і ввесь Базан, до Салки та до Едреї, міста в царстві Ога в Базанї.

 11. Бо тільки Ог, царь Базанський,зоставсь з останніх велетнїв. Ось, ложе його, желїзне ложе, не воно хиба в Рабатї, у синів Амона? Девять локот воно завдовжки і чотирі ліктї завширшки, по ліктях людських.

 12. І землю сю заняли ми того жчасу. Від Ароеру, що над Арнон-рікою, і половину гір Гілеад і міста їх віддав я Рубенїям та Гадїям;

 13. А що осталось з Гілеаду і ввесьБазан, царство Огове, віддав я половині поколінню Манассії. Вся полоса Аргоб і ввесь Базан, се називається земля велетнїв.

 14. Яір Манассієнко взяв усю полосуАргоб до границі Гезуріїв і Маакатіїв, і назвав землю Базан, по свому прізвищу, села Яірові, по сей день.

 15. А Макірові дав я Гілеад.

 16. А Рубенїам та Гадїям дав я землю від Гілеаду до Арнон ріки; до половини ріки і помежної країни, і до Ябока ріки, гряницї синів Амона;

 17. 1 рівнину і Йордань і побережнюкраїну, від Кінеретаі до моря подільського, до моря Соляного, під узгірями Пізги гори од сходу соньця.

 18. І заповідав я вам того часу мовляючи: Господь, Бог ваш, дав вам сю землю в державу. Збройно й оружно мусите ви, всі удалі люде, ійти поперід браття, вашого, синів Ізрайлевих.

 19. Тільки жінки ваші і малеча ваша і скотина ваша — знаю я, що в вас багацько скотини — позостаються в городах ваших, що дав я вам,

 20. Аж дасть Господь, Бог ваш, спокій браттю вашому, як вам, та й мати муть і вони землю, що дає їм Господь, Бог ваш, по другім боцї Йордані; тодї можна вернутись кожному з вас у державуосвою, що я вам дав.

 21. А Йозейові заповідав я того часумовляючи: Очі твої бачили все, що Господь, Бог ваш, учинив з обома си