Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/208

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

196

Пята книга Мойсея 24. 25. 26.


ПЯТА КНИГА МОЙСЕЯ 24. 25. 26.

і жде на неї: так щоб не нарікав на тебе перед Господом, і ти не мав гріха.

 16. Не карати муть смертю батьківза дітей, нї дітей ва батьків; кожне буде скаране за свій гріх.

 17. Не суди несправедливо приходнай сироту і не візьмеш удовиної одежини на застав.

 18. ІІамятай, що був єси рабом в Египтї, та звіттам визволив тебе Господь, Бог твій; тому то й приказую тобі се чинити.

 19. Як збирати меш жниво 8 полятвого, і забудеш снопа на полї, не вертайсь узяти його; нехай буде для приходня, для сироти і для вдовиці, щоб Господь, Бог твій, благословив тебе в усякому дїлї рук твоїх.

 20. Як зтрясеш ягоди на маслинахсвоїх, не будеш удруге розглядати віття; нехай буде се для приходня, для сироти і для вдовицї.

 21. Як позбираєш грони в винограднику твому, не обрізувати меш удруге; нехай будуть для приходня, для сироти і для вдовицї. Годиться тобі памятати, що був єси рабом в Египецькій землі, тим то й приказую тобі се чинити.

Голова 25.

Коли буде сварка між людьми, і вони прийдуть до суду, і стануть судити їх, то нехай праведного оправдають а винуватого осудять.

 2. І коли винуватий заслужить накару тілесну, то нехай звелить суддя положити його, і скарати його на тїлї перед своїми очима, відповідно до провини його.

 3. Сорок раз ударити його можна, небільше; щоб, як бити ме його більше раз над сї, брат твій не був понижений перед очима твоїми.

 4. Не завязуй роту в вола, що молотить.

 5. Коли брати жили вкупі і один8 них умер і в його нема сина, то не годиться жінцї мертвого йти заміж за чужого чоловіка; дївер її мусить увійти до неї і взяти собі її за жінку, щоб сповнити, що має чинити дївер.

 6. І первенець, що вродить вона,прийме імя мертвого брата, щоб не зникло з Ізраїля імя його.

 7. Коли ж сьому чоловікові та нехочеться побратись 8 жінкою брата свого, так пійде вона до воріт громадських мужів і скаже: Мій швагер не хоче востановити імя свого брата в Ізраїлі; він не хоче, як швагер, сповнити обовязку свого.

 8. І громадські мужі мусять покликати його і сказати йому, що треба;

 9. Як же упреться він і скаже: Менїне хочеться з нею побратись, тодї приступить до його швагрова його перед очима громадських мужів, і знїме з ноги його обувє і плюне йому в лице і скаже: Так обходяться з чоловіком, що не хоче збудувати дім братові свому.

 10. 1 буде імя його в Ізраїлі: Дім босого.

 11. Коли два чоловіка бються, чоловік із братом, а жінка котрого 8 їх прибіжить, щоб визволити чоловіка свого спід руки того, що бє його, і простягне руку та й вхопить його соромне тіло:

 12. Так одрубаешїй руку; не помилують її очі твої.

 13. Не буде в тебе в саквах подвійногокаміння для ваги, великого й малого.

 14. Не буде в тебе в господї подвійної єфи, великої і малої.

 15. Правдиве і вірне каміння дляваги буде в тебе, і правдива і вірна еФа буде в тебе, щоб довго ти жив на сьвітї, на тій землї, що тобі дає Господь, Бог твій.

 16. Гидота бо перед Господом, Богомтвоїм, кожний, хто таке робить, кожний, хто другого кривдить.

 17. Памятай, що вчинив з тобоюАмалик в дорозі, по виходї 8 Египту,

 18. Як він 8устрів тебе в доровї тай порозбивав твої задні лави, всїх малосильних позад тебе; як ти утомився і охляв; і він Бога не боявся.

 19. І коли Господь, Бог твій, заспокоїть тебе від усїх ворогів округи, у землї, що Господь, Бог твій, дає тобі в наслїддє і державу, тодї мусиш ти стерти спід небес память про Амалика. Не забудь про се!

Голова 26.

Як прийдеш у землю, що Господь, Бог твій, дасть у наслїддє тобі,