Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/221

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

209

Книга Ісуса Навина 2. 3.


КНИГА ІСУСА НАВИНА 2. 8.

зомліло серце перед вами; бо Господь, Бог ваш, се Бог на небі вгорі і на 8емлї внизу.

 12. Тим же то забожітесь менї Господом, що 8а мою добрість до вас і ви покажете добрість домові отця мого тай дайте менї вірний гнак,

 13. Що ви батька мого й матір мою,братів моїх і сестер моїх, тай усе домовництво їх зоставите живими, і нас обороните від смерті.

 14. І відказали їй чоловіки: Нашідуші позакладуємо 8а ваші душі, коли не зрадите нас у нашій справі; і як оддасть нам Господь сю вемлю, ми до тебе обернемось І8 добрістю й щиростю

 15. Тодї вона поспускала їх вікномпо мотувові додолу: бо хата її була при міському мурі, і жила вона коло мовляла вона їм: Берітесь у гори, ато погоня наткнеться на вас; загайтесь там ховаючись три днї, покіль погоня вернеться, а там уже пійдете своєю дорогою.

 17. І відказали їй чоловіки: Ми ждодержимо божби, що примусила нас побожитись.

 18. Як же увійдемо в’цю землю, мусиш тодї привязати червону мотузку тут до вікна, що спустила нас додолу, та поприводь у хату до себе твого батька, і твою матір і твої брати і всю родину вашу.

 19. Хто тодї вийде 8а твої ворота наулицю, кров його буде на його голові, а ми будемо беввінні. Усї ж ті, що будуть із тобою тут, 8а них ми одвічати мем, коли б хто приторкнувсь до них.

 20. Коли ж ти врадиш нас у 'цій нашій справі, ми будемо свобідні від сієї нашої божби, що мусїли побожитись тобі.

 21. Бона ж їм каже: Нехай станеться по вашому слову. Тут відпустила їх, і пійшли вони своєю дорогою, а вона привязала до вікна червону мотузку.

 22. 1 побрались вони в гори та й гаялись там три днї, покіль погоня вернулась. Погоня ж шукала їх скрізь по дорозї, та не знайшла.

 23. Вернулись потім два чоловіки і

209

спустились І8 гір, а перейшовши Йордань, прийшли до Йозея Нуненка, і оповіли йому про все, що спіткало їх.

 24. І промовив Йозей: Подав намГосподь в руки всю 8емлю: бо й усї осадники тієї краіни помліли перед нами.

Голова 3.

І встав Йоєуа рано вранці, і рушили вони дальше з Ситтима та й прийшли до Йордані, він 8 усіма синами І8раїля, й обночувались там перш нїж перейшли.

 2. Як же вилило три днї, проходжаластаршина громадська по таборі,

 3. І повеліла народові кажучи: Якпобачите скриню вавіту Господа, Бога вашого, що несуть її левити і сьвященники, так маєте рушати 8 вашого становища та й іти мете 8а нею.

 4. Та тільки держіть просторонь міжвами і нею до двох тисяч лоюот; не наближуйтесь до неї, та й знати мете сим робом, по якій дорозї простувати: по 'цій бо доровї ви досі не ходили.

 5. Рече тодї Йозей народові: Дбайтепро те, щоб очиститись, бо 8автра чинити ме Господь чудеса між вами.

 6. До сьвященників же промовивЙозей так: Во8ьміте скриню вавіту, та й простуйте поперед людьми. І взяли вони скриню вавіту та й простували поперед людьми.

 7. Господь же рече Йовейові: Сьогодні почну звеличувати тебе в очу всього Івраїля, щоб вони 8розуміли, що яким був я до Мойсея, такий я й 8 тобою.

 8. Оце ж повели сьвященникам, щонесуть скриню сьвідчення, так: Зойшовпш з берега Йорданської води, зупинітесь ув Йордані.

 9. І промовив Йозей синам Іврайлевим: Приступіте і вислухайте словеса Господа, Бога^вашого.

 10. 1 сказав Йозей: Ось по чім 8натимете, що серед вас присутен Бог живий і що він проганяти ме з перед вас Кананіїв, Гетіїв, Гевіїв,Ферезіїв, Аморіїв і Евузіїв:

 11. Оце ввійде перед вами в Йорданьскриня закону Господа, Бога всієї землі ;

 12. Виберіть же дванайцягь чоловіка

14