Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/355

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

343

Перва книга Царів 15. 16.


ПЕРВА КНИГА ЦАРІВ 15. 16. 848

велїв царь Аса укріпити тим Гиву Беняминову та МасФу.

 23. Пише про Асу й всї його хоробрідії, й про все, що він учинив, і про городи, що повтверджував, те прописано в літописній книзї царів Юдиних. Та в старощах своїх кволивсь він на ноги.

 24. І спочив Аса з отцями своїми, йпоховали його коло батьків його в едківськоми Давидовому городі.

 5. Набат же Еробоаменко став царем над Ізраїлем у другому році царювання Асиного, царя Юдиного, а царював два роки над Ізраїлем.

 26. І чинив таке, що Господеві недо вподоби, й ходив по дорозї батька свого й в гріхах його, що той псував ними Ізраїля.

 27. Та Бааса Ахіенко 8 дому Іссахарового, підняв против його змову, й вбив його Бааса в Геббетонї Филистійському, коли Набат і всї Ізрайлитяне облягали Геббетон.

 28. От і вбив його Бааса в третийрік царювання Асиного, царя Юдиного, та й зробився царем намість його.

 29. Скоро ж він зробився царем, зараз вибив увесь дом Еробоамів; не зоставив нї душі з його насіння, аж покіль усе повигублював, по слову Господньому, що Господь висказав через слугу свого Ахію 8 Силому,

 30. Задля гріхів Еробоамових, що вінсамий чинив і ними доводив до гріха Ізраїля, та 8а зневагу, якою прогнівив Господа, Бога Ізрайлевого.

 31. Що до инших дій Набатових іпро все, що він творив, прописано в літописній книзі царів Івраїлських.

 32. Була ж війна між Асою й Баасою, царем Ізрайлевим, поки віку їх.

 33. У третьому році Аси, царя Юдиного, став Бааса Ахієнко царем над усїм Ізраїлем і царював у Тирсі двайцять і чотири годи.

 34. І чинив таке, що Господеві недо вподоби, й ходив по дорозї Еробоамовій й в гріхах його, якими той вводив у гріх Ізраїля.

Голова 16.

Та прийшло слово Господнє до Іуї Гананїенка проти Бааси, таке:

 2. За те, що я підняв тебе з порохуй зробив князем над моїм народом Ізраїлем, ти ж ходив дорогою Еробоамовою, й ввів у гріхи народ мій Ізраїля, щоб він розпалював гнїв мій гріхами своїми,

 3. Я здую Баасу й послїднього з домуйого, й вчиню 8 домом твоїм те саме, що з домом Еробоамовим Набатенковим:

 4. Хто в Бааси вмре в городі, тогожерти муть пси, хто ж умре у полі, того розклюють птицї піднебесні.

 5. Прочі дїї Бааси й що він чинив,і війни його, те написано в книзї лїтописній царів Ізрайлевих.

 6. І спочив Бааса з батьками своїмий поховано його в Тирсї, а син його їла настав царем намість його.

 7. Та вже через пророка Іуя Гананїєнка було виречене слово Господнє про Баасу й дом його й про все зло, яке вчинив він перед очима Господніми, розпалюючи гнїв його ділами рук своїх, так що йому судилось те, що домові Еробоамовому, — 8а що Бааса вбив його (пророка).

 8. У двайцять шестому роцї (царювання) Аси, царя Юдиного, настав їла Баасенко царем над Ізраїлем і царював у Тирсї два роки.

 9. Слуга ж його Замбрій, наставникнад половиною колесниць, зложив змову проти його. І як він до пяна напивався в Тирсї в господі в Арса, голови Тирського,

 10. Вломивсь туди Замбрій та йубивйого в двайцять семому році (панування) Аси, царя Юдиного, та й зробився царем намість його.

 11. Обіймивши ж царство, й скоровасів на його престолї, вигубив весь дом Баасин, не зоставив із його й того, що мочить до стіни, вкупі з його родичами й друзями.

 12. І вигубив Замбрій увесь домБаасин, по слову Господньому виреченому про Баасу через пророка Іуя,

 13. За всі гріхи Баасині й за гріхисина його їли, що вони самі чинили, та якими приводили Ізраїля до гріха, розпалюючи гнїв Господень своїми ідолами.

 14. Прочі дїї Ілині й все, що він тво