Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/380

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

368

Друга книга Царів 13. 14.


368 ДРУГА КНИГА ЦАРІВ 13.14.

амових, що довів до гріха Ізраїля; ходили в них, і дуброва зістала в Самариї.

 7. І не остало Йоахазові більш яктільки пятьдесять кінних, десять колесниць і десять тисяч чоловіка піхоти, царь бо Сирийський вигубив їх і обернув їх у порох під ногами.

 8. Инше про Йоахаза й про все, щовін чинив, і про хоробрі його дїї прописано в лїтописї царів Ізраїлських.

 9. 1 прилучивсь Йоахаз до своїх отців, і поховали його в Самариї, а син його Йоас став царем намість його.

 10. У трийцять сьомому році Йоасовому, царя Юдейського, настав Йоас Йоахазенко царем над Ізраїлем у Самариї й царював шіснайцять год.

 11. 1 чинив таке, що Господеві недо вподоби; не відступив від усїх гріхів Еробоама Набатенка, що до них довів Ізраїля, а ходив у них.

 12. Проче про Йоаса й про все, щовін чинив, та про хоробрі його дїї, як він воював із Амазією, царем Юдейським, прописано в книзї літописній царів Ізраїлських.

 13. І прилучивсь Йоас до своїх батьків, а Еробоам засів на його престолі. А поховано Йоаса в Самариї з царями Ізраїлськими.

 14. Як занедужав був Елисей, і в тійнедузї мав умерти, прийшов Йоас, царь Ізраїлский, до його та й промовив: Батеньку мій, батеньку! ти колеснице й комоннику Ізрайлїв!

 15. Елисей ж промовив до його: Возьми лука й стріли. І принїс він лука й стріли.

 16. І сказав до царя Ізраїлського:Положи руку на лука. Як положив він руку свою, положив Елисей свої руки на цареву руку,

 17. 1 промовив: Відчини вікно на східсонця. Як відчинив, повелїв Елисей: Стріляй! І стрілив. І сказав Елисей: Се стріла вибави Господньої, стріла вибави від Сирийцїв, і ти звоюєш Сирийцїв ув Афєцї так, що їх у ніщо обернеш.

 18. 1 повелїв дальше: Возьми стріли.Він узяв. І промовив до царя Ізраїлського: Бий ними по землі! І вдарив тричі, та й зупинивсь.

 19. 1 розсердивсь на його чоловік Божий і сказав: Тобі б ударити було пять або шість раз, тодї б ти побив Сирийцїв цілковито, а тепер побєш їх тільки тричі.

 20. 1 вмер Елисей, і поховано його.Другого року прийшли в землю ватаги Моабійські.

 21. І сталося, що ховали одного чоловіка, та як побачили ватагу, вкинули чоловіка в Елисеїн гріб, а він, падаючи торкнувся об кості Елисеїні, й ожив та й знявсь на ноги.

 22. Аваїл же, царь Сирийський, тїснив Івраїля поки було й віку Йоахазового.

 23. Однакже Господь змилосердивсьнад ними й обернувся до них задля 8авіту свого в Авраамом, Ісааком та Яковом, і не хотів їх вигубити й не відкинув їх і досі від обличчя свого.

 24. 1 вмер Аваїл, царь Сирийський,а намість його став царем син його Бенадад.

 25. Тодї Йоас Иоахазенкб повідоймав городи в Бенадада Азаїленка, що він позавойовував був у його батька Йоахаза. Тричі побив його Йоас та й вернув городи Ізрайлеві.

Голова 14.

У другому році Йоаса Йоахазенка, царя Ізраїлського, став Амавія Йоасенко царем Юдейським;

 2. Двайцять і пять лїт було йому,як настав царем, а царював у Ерусалимі двайцять і девять год. Матір його ввали Егоаддань, в Ерусалиму.

 3. 1 чинив він, що було Господеві довподоби, хоч не так, як предок його Давид, а во всім чинив так, як отець його Йоас.

 4. Тілько вижин не внесено; люджертував і кадив ще по висотах.

 5. Скоро ж вміцнилась у руках йогоцарська сила, повелів повбивати слуги свої, що вбили царя, батька його.

 6. Дїтей же душогубців не повбивав, після того як написано в книвї закону Мойсейового, де заповів Господь, кажучи: Не мають бути карані смертю батьки за дїтей, і дїти не мають бути карані смертю за батьків, а кожен за свої переступи прийме смерть.