Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/423

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

411

Перша книга Паралипоменон 28. 29.


ПЕРША КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 28. 29.

казні, на кожний золотий стіл, і срібла на столи срібні,

 17. І на вилка, й чаші, й кропильниці щирозолоті, й на волоті блюда в визначенням ваги кожного блюда; й на срібні блюда з визначеннєм ваги кожного блюда,

 18. І на жертівник до палення кадила 8 литого золота 8 визначенням ваги, й начерк колесницї 8 золотими херувимами, розпростираючими крила, щоб окривали скриню завіту Господнього.

 19. Усе це показано менї списанерукою Господа, — (сказав Давид) — щоб навчити мене всієї роботи сеї будівлї.

 20. І сказав Давид до свого сина Соломона: Будь постійний та сьміливий, і ставай до дїла; не бійсь і не лякайся, бо Господь Бог, Бог мій, при тобі; він не одступить від тебе й не покине тебе, доки не довершиш усієї роботи для дому Господнього.

 21. Дцвись, оце тут відділи сьвященників та левітів до всякої служби при домі Божому. Маєш до всякого дїла людей щирих, спосібних до всякої роботи ; так начальники як і ввесь народ готові на всї твої прикази.

Голова 29.

І сказав царь Давид до всього збору: Соломон, син мій, що його одного вибрав Бог, ще молодий і малосилий, а діло се велике, бо се будинок не для людини, а для Господа Бога.

 2. Що було в мене сили, наготувавя для дому Бога мого: золота на золотий посуд, і срібла на срібний, і мідї на мідяний, і залїза на залїзний, і дерева на деревяний; камені ониксові, рубіни вставні, камінці дорогі й рІ8ноцьвітні та велику силу мармуру;

 3. До того — по моїй щирості до дому Бога мого — є ще в мене власний скарб золота й срібла, й се я даю на дом Бога мого, окрім того всього, що я приготовив для сьвятого дому:

 4. Три тисячі талантів золота, волота Офирського, та сїм тисяч талантів щирого срібла на обкладки стїн в домах,

 5. Щоб було волоте, що повинно бути золотим, а срібне, що має бути срібним, і на всякі вироби рук штукарських. А тепер може ще чия ласка, пожертвувати сьогодні для Господа ?

 6. І почали жертвувати старшинив родинах, і началники над поколіннями Іврайлевими, й тисячники та сотники, й управителі майна царського.

 7. І дали на будову дому Божогопять тисяч талантів і десять тисяч драхм волота, а срібла десять тисяч талантів, мідї же вісїмнайцять тисяч талантів, а залїза сто тисяч талантів.

 8. 1 в кого знайшлись діяменти, ті віддавали й їх до скарбівні* дому Господнього, на руки Ехієля Герсоненка.

 9. І радий був народ, що вони розщедрились, бо вони жертвували Господеві від щирого серця, а й царь Давид так само радїв вельми.

 10. І благословив Давид Господа перед усією громадою, й промовив Давид: Славен єси, Господи, Боже Ізраїля, отця нашого по віки вічні!

 11. Твоя, Господи, величність, і сила,й слава, й побіда, й пишнота, й все, що на небі й на землї, твоє; твоє, Господи, царство, й ти висший над усе, яко Владика.

 12. І багацтво й слава від лиця твого, й ти володієш над усїм, і в твоїй руцї сила й могучість, і твоя власть, зробити кожного великим і дужим.

 13. І тепер, Боже наш, ми славимотебе й хвалимо величне імя твоє.

 14. Бо хто я й хто народ мій, що миспромоглись, так як оце, жертвувати ? Але від тебе все, й з твоєї руки все, що ми віддали тобі;

 15. Ми бо чужинці й приходні передтобою, як і всї батьки наші; неначе тїнь життє наше на землі, й нічого нема тревалого.

 16. Господи, Боже наш! усї оцї достатки, що ми наготували для збудування дому тобі, твоєму іменню сьвятому, ВОНО 8 твоєї руки, й все твоє.

 17. Знаю, Боже мій, що ти вивідуєшсерце й любиш щирість серця; я від щирого серця мого пожертвував усе це, а тепер бачу, що й народ твій, що тут знаходиться, радо жертвує тобі.

 18. Господи, Боже Авраама, Ізаакай Ізраїля, батьків наших! удержуй до віку сесю добру волю в серцї на