Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/455

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

443

Друга книга Паралипоменон 33. 34.


ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 83. 34.


 17. Але народ приносив ще жертвина висотах, хоч то й Господеві, Богові свойму.

 18. Прочі дїї Манассіїні і його молитва до Бога свого, і слова пророків, що говорили до його в імя Господа, Бога Іврайдевого, знаходяться в записах про царів їврайлевих.

 19. Та й молитва його, і те, що Богприхилився до його, й усї його гріхи та беззаконності його, і місця, на яких він завів був висоти й поставив обрави Астарти та ідолів, перед тим нїм упокорився, списані в ваписах Хозая.

 20. 1 спочив Манассія при батькахсвоїх, і поховали його в його домі. І став царем Амон, син його, 8амість його.

 21. Двайцять два роки було Амонові, як став царем, а два роки царював в Ерусалимі,

 22. 1 чинив невгодне в очах Господніх так, як чинив Манассія, батько його: і всім ідолам, що поробив Манассія, батько його, приносив Амон жертви й служив їм.

 23. 1 не смирився перед лицем Господнїм, як був смирився Манассія, отець його; навворіт, Амон збільшив гріхи свої.

 24. 1 змовились на його слуги його івбили його в його домі.

 25. Але народ вемлї повбивав усіх,що були в вмові проти царя Амона; і постановив народ царем Иосію, сина його замість його.

Голова 34.

о Иосії було вісім років, як став царем, а царював у Ерусалимі трийцять і один рік.

 2. 1 чинив він угодне в очах Господніх, і ходив путьми Давида, предка свого, і не відхилявся ні праворуч, нї ліворуч.

 3. Бувши ще хлопцем, восьмого року свого царювання, почав він обертатись до Бога Давида, предка свого, а дванайцятого року почав вичищати Юдею та Ерусалим від висот і дубров, і від виріваних та вилитих ідолів.

 4. 1 повалили перед лицем його жертовника Баалів та ідолів, що стояли на їх; і повирубував він сьвящені дерева, а повирізувані та повиливані ідоли поламав і порозбивав на порох, та й порозсипав по могилах тих, що приносили їм жертви;

 5. Ба і кості жерців попалив на їхжертівниках, і вичистив Юдею й Ерусалим.

 6. Так само в містах Манассії, й Ефраїма, й Симеона, аж до покоління НеФталїевого, і в спустошених їх околицях,

 7. Порозвалював він жертівники йсьвящені дерева, а ідоли порозбивав на порох, і всї статуї потовк по всій вемлї Ізраїлській, і вернувся в Ерусалим.

 8. Вісїмнайцятого року свого царювання, після вичищення землі та дому Божого, послав він ШаФана, сина Ацаліїного, та начальника міста Маасею, та Йоаха, сина Йоахавового, дїеписця, поновити дом Господа, Бога свого.

 9. 1 прийшли вони до первосьвященника Хелкії, і віддали срібло, дане на дом Божий, яке левіти, що стояли на сторожі коло порога, зібрали з рук Манассії та Ефраїма, й усіх инчих Ізрайлитян, і 8 усього Юди та Бенямина, та 8 осадників Ерусалимських,

 10. І віддали до рук майстрам, приставленим до дому Господнього, щоб роздавали його робітникам, що робили в домі Господньому при направі й обнові дому.

 11. А вони роздавали теслям і мулярям на закуп тесаного каміння та деревні на вязання та на покрівлю будинків, що їх повалили царі Юдейські.

 12. Цї люде працювали щиро колороботи; а 8адля догляду 8а ними були приставлені: Яхат та Обадїя, левіти з синів Мераріїних, та Захарія й Мешуллам І8 синів Кагатових, і всї левіти, що вміли грати на музичних прирядах.

 13. Вони ж були наглядачами за двигарями й наглядали за всїма робітниками при кожній роботі; з левітів же були й писарі й наглядачі, й придверники.

 14. Як же вони виймали срібло, дане на дом Господній, тоді Хелкія, сьвя