Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/458

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

446

Друга книга Паралипоменон 35. 36.


446 ДРУГА КНИГА ПАРАЛИПОМЕНОН 35. 36.

ки говорили про Йосію в своїх плакальних пісьнях, відомих до сього часу, й передали їх на вжиток в Ізраїлі'; й записані вони в книзі пісень пл анальних.

 26. Прочі дії Йосії і чесноти його,вгідні з приказаним у ваконї Господньому,

 27. І вчинки його, перші й останні,записані в книзі дарів Юдейських та Ізраїлських.

Голова 36.

І взяв народ вемлї Йоахава, сина Йосіїного, й настановили його царем вамість батька його, в Ерусалимі.

 2. Було ж Йоахазові двайцять і трироки, як став царем, а царював три місяці в Ерусалимі.

 3. 1 скинув його царь Египецький,прийшовши в Ерусалим, і накинув на край данину сто талантів срібла й талант золота.

 4. І настановив царь Египецькийцарем над Юдеею та Ерусалимом Елїякима, брата його, і змінив імення його на Йоакима; аЙоахаза, брата його, взяв Нехао та одвів його в Египет. и

 5. Иоакимові було двайцять пятьроків, як став він царем, а царював він в Ерусалимі одинайцять років. І робив він невгодне в очах Господа, Бога свого.

 6. Проти його виступив Навуходонозор, царь Вавилонський, і вакував його в кайдани, щоб відвести його в Вавилон.

 7. 1 перенїс Навуходонозор часть посуду дому Господнього в Вавилон, і зложив його в своїй божниці в Вавилонї.

 8. Прочі дії Йоакима й гидоти його,які він чинив, і які в йому знайдено, списані в книзї царів Ізраїлських та Юдейських. І став царем Ехонїя, син його, замість його.

 9. Ехонїї було вісїмнайцять років,як став царем, а царював він у Ерусалимі три місяці й десять день. І робив він невгодне в очах Господніх.

 10. Через рік послав царь Навуходоновор і звелїв взяти його в Вавилон разом із дорогим посудом дому Господнього, і настановив царем над Юдеєю й Ерусалимом Седекію, брата його,

 11. Седекії було двайцять один рік,як став царем, а царював він в Ерусалимі одинайцять років.

 12. І чинив він невгодне в очах Господа, Бога свого. Він не впокорився перед пророком Еремівю, що говорив із уст Господнїх.

 13. 1 відпав від царя Навуходонозора, взявшого клятьбу в його в імя Бога, — й вчинив тугою шию свою й серце своє таким упрямим, що не обернувся до Господа, Бога Іврайлевого.

 14. До того ще й уся старшина міжсьвященниками й народом грішила багато, йдучи слїдом ва всїми гидотами поганськими, й поганили дом Господень, що він посьвятив в Ерусалимі.

 15. 1 Господь, Бог батьків їх, посилав до їх посланцїв своїх в раннього ранку, бо жалував він свій народ і пробуток свій.

 16. Але вони внущались над посланими від Бога й нехтували його словами, й глузували з пророків його, доки не зійшов гнів Господа на народ його так, що не було йому спасенна.

 17. 1 навів він на їх Халдейськогоцаря, — а той повбивав молодиків їх мечем в домі сьвятому їх, і не пожалував нї хлопця нї дівчини, нї старого, нї сивого: все віддав Бог в руку його.

 18. І ввесь посуд дому Божого, великий і малий, і скарби дому Господнього, й скарби царя та його кня8Їв, усе попереносив він у Вавилон.

 19. 1 спалили дім Божий, і збурилимур Ерусалимський, і попалили огнем усї його палати, і всі дорогоцінності його поруйнували.

 20. 1 попереводив він у Вавилон всїх,хто вістався від меча, й були вони невольниками його й синів його аж до часу царювання царя Перського,

 21. Доки не справдилось слово Господнє через уста Еремії, й вемля не відсьвяткувала субот своїх. Бо черев увесь час запустіння вона суботувала, доки не скінчилось сїмдесять років.

 22. А першого року Кира, царя Перського, — щоб справдилось слово Го