Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/63

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

51

Перва книга Мойсея 46. 47.


ПЕРВА КНИГА МОЙСЕЯ 46. 47.

бал Рахелї, дочці своїй, і вродила їх Яковові всього сїм душ сих.

 26. Усіх же душ, що поприходили8 Яковом в Египет, .і що повиходили 8 чересел його, опріч жінок синів Яковових, всіх душ пгістьдесять і шість.

 27. Синове Йосифові, що понароджувались йому в Египтї, дві душі. А всіх душ дому Яковового, що прийшли 8 Яковом у Египет, душ сїмдесять.

 28. Юду ж послав перед собою доЙосиФа направляти лице його до Госену. Як прибули ж вони в Госен землю,

 29. Запріг Йосиф колесницю свою,і поїхав назустріч Ізраїлеві, панотцеві свойму в Госен, і побачив його, і впав йому на шию, і плакався плачем великим.

 30. І каже Ізраїль до ЙосиФа: Тепер хоч і вмерти, бо побачив лице твоє; жив єси!

 31. 1 каже Йосиф свойму браттю тавсему домові панотця свого: Поїду, сповіщу Фараона, і скажу йому: браттє моє, та дом панотця мого, що були в Канаан землї, прибули до мене.

 32. Вони ж чабани собі; їх ремествобуло випасувати скотину, і поприганялись із вівцями й товариною і з усїм статком своїм.

 33. Як же прикличе вас Фараон,і скаже вам: Яке ваше ремество?

 34. Кажіте: Чабани єсьмо, раби твої,змалку та й по сей день, і ми й батьки наші, щоб вам осїстись у Госен землі. Чабанами ж бо гидують Египтяне.

Голова 47.

Т прибув Йосиф і спосвістив ФараА она й каже: Панотець мій і браттє мов, 8 вівцями й товариною й з усїм статком своїм, прибули із Канаан землї, і се вони в Госен землї.

 2. Та й із браття свого взяв пятерочоловіка, та й поставив їх перед Фараоном.

 3. 1 промовив Фараон до браття Иосифового: Яке ремество ваше? Вони ж відказали Фараонові: Чабани, раби твої, ми й батьки наш^ змалку та й по сей день.

 4. Мовлялйвони й надто Фараонові:Перебувати в землі поприганялись; нема бо пасовища вівцям у рабів твоїх; опанував бо голод Канаан вемлю. Тепереньки ж благаємо, дозволь оселитись у Госен землї.

 5. І промовив Фараон Йосифові:Отець твій і браттв твоє прибули до тебе. Се земля Египецька перед тобою. На щонайлуччій землї осели отця твого і браттє твоє.

 6. Нехай селяться в Госен землї;і коли знаєш яких людей спосібних між ними, так настанови їх доглядниками над скотиною моєю.

 7. І привів Йосиф отця свого, та йпоставив його перед Фараоном. І благословив Яков Фараона.

 8. І промовив Фараон до Якова:Скільки років життя твого?

 9. І каже Яков Фараонові: Життямого на сьвітї сто і трийцять лїт. Малі й важкі були лїта життя мого, не досягли до лїт життя отців моїх на сьвітї.

 10. І благословивши Яков Фараона,вийшов зперед Фараона.

 11. 1 поселив Йосиф панотця свого йбраттє своє, і дав їм державу в землї Египецькій, на луччій землї, в Раємзес землї, як повелїв Фараон.

 12. І наділяв Йосиф отця свого йбраттє своє й усю родину хлібом, по лічбі дітей.

 13. Хлїба ж не стало по всій 8емлї,голод бо тяжкій був; омлівала й Египецька земля й Канаан земля з голоднечі.

 14. І позбирав Йосиф усї гроші, якізнайшлись у землі Египецькій і в Канаан землї, за хлїб, що куповали люде; і повносив Йосиф усї гроші в палати Фараонові.

 15. І як повитрачувано всї грошів землї Египецькій і в Канаан 8емлї, поприходили тоді всї Египтяне до ЙосиФа говорючи: Дай нам хлїба! Чому бо вмірати нам перед віччу в тебе? Кінець бо вже нашим грошам.

 16. 1 каже їм Йосиф: Так пригоньтескотину вашу, я й давати му вам хлїба за скотину, коли кінець вашій грошві. 17* І стали приганятись із скотом до ЙосиФа, і давав їм хлїба Йосиф за коні, й за вівцї, й за воли, і 8а осли;

4*