Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/76

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

64

Друга книга Мойсея 9. 10.


ДРУГА КНИГА МОЙСЕЯ 9.10.

стяг руки свої до Господа; і перестали громи і гряд, і дощ вже не лив на зе

 34. Як же побачив Фараон, що перестав дощ і гряд і громя, став согрішати ще, та й закаменив запекле серце своє він і дворяне його.

 35. І закаменіло запекле серце Фараонове, і не одпустив синів Ізрайлевих, як і глаголав Господь Мойсейові.

Голова 10.

І рече Господь Мойсейові: Увійди до Фараона; я ж бо закаменив запекле серце його і серце в дворян його, щоб менї показати сї знамення на них.

 2. І щоб тобі можна було повідатив уші синові твойму, як я насьміявсь 8 Египту, і які внамення сотворив я над ним, щоб ви взнали, що я Господь.

 3. 1 прийшов Мойсей та Арон до Фараона та й промовили йому: Так каже Господь, Бог Єврейський: Докіль ще ставити меш опір, не хотячи впокоритись передо мною? Відпусти люде мої послужити менї.

 4. Коли ж не схочеш одпустити людемої, се я наведу завтра сарану на займища твої.

 5. І вкриє лице 8ЄМЛЇ, що й землї будене знати, і поїсть увесь останок, що зістався вам од гряду, і жерти ме всяке дерево, що виростає вам у полї;

 6. 1 сповняться будинки твої, й будинки всіх дворян твоїх, й усї оселї Египецькі, що ніколи не бачили сього батьки твої, нї батьки батьків твоїх 8 того часу, як постали на сїй землі та й по сей день. І повернувся Мойсей та й вийшов од Фараона.

 7. 1 промовили слуги Фараонові дойого: Докіль буде сей чоловік западнею нам? Відпусти людей послужити Господеві, Богу свойму. Хиба не знаєш і досї, що погублено Египет?

 8. 1 вернули Мойсея та Арона передФараона, і каже їм: Ідіте послужіте Господеві, Богу вашому! Хто ж усї ті, що хочуть вийти?

 9. 1 каже Мойсей: 3 молодиками нашими й 8 дідами нашими пійдемо, 8 синами й дочками нашими, з отарами й чередами нашими пійдемо; бо сьвято Господа Бога в нас.

 10. 1 каже він: Нехай буде так. Господь із вами! Я готов відпустити вас, но чому 8 малечою вашою? Та гледїть, у вас бо на умі щось лихе!

 11. Нї бо! Йдіте собі, що вже дорослі, та й послужіте Господеві; сього бо самі допевняєтесь. Та й вигнали їх зперед Фараона.

 12. 1 рече Господь Мойсейові: Просьтягни руку твою над Египецькою землею про сарану, і нехай налетить сарана на Египецьку землю, та й пожере всю траву домну, що лишив гряд.

 13. 1 простяг Мойсей жезло своє надЕгипецькою землею, Господь же наводив од схід сонця вітра на землю весь той день і всю ніч, а як обутріло, східний вітер нагнав сарану.

 14. І напала сарана на всю 8емлюЕгипецьку, і посіла вона по всіх займищах Египецьких, тьма тьмою. Доти не було такої сарани, і потім не буде такої.

 15. 1 вкрила лице всієї землї, так щоземля почорніла, та й пожерла всю траву земную й усї плоди на деревах, що позоставались од гряду, і не зосталось нїчогісїнько зеленого на дереві або на траві в полях, по всій землї Египецькій.

 16. 1 метнувся Фараон кликати Мойсея та Арона, та и каже: Провинив Господеві, Богу вашому, та й вам.

 17. Простїте ж мою провину тількосей раз, і вблагайте Господа, Бога вашого, щоб одвернув од мене сю тілько смерть.

 18. І вийшов Мойсей од Фараонаі вблагав Господа.

 19. 1 дав Господь вітер потужний назахід соньця, і взяв той вітер сарану та й вкинув її в Червоне море. Не зісталось же сарани по всіх Египецьких займищах.

 20. Та закаменив Господь вапеклесерце Фараонове, і не відпустив він синів Ізрайлевих.

 21. 1 рече Господь Мойсейові: Простягни руку твою до неба, і нехай постане темрява над Египецькою землею така, щоб ходили помацки.

 22. І простяг Мойсей руку свою донеба, і стояла густа темрява по всій 8ЄМЛЇ Египецький три дні.