Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/780

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

768

Книга пророка Даниїла 1.


КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 1.

тисячі й пятьсот, і брам тут три: брама Гадова одна, брама Асирова одна, брама НеФталїєва одна,

 36. Всього вкрути вісїмнайцять тисяч тичин. Імя ж городу 8 того дня буде: Там Господь.

ЕНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА.


Голова 1.

На третьому року царюванне Йоакима, царя Юдейського, прийшов Навуходонозор, царь Вавилонський, до Ерусалиму й обляг його.

 2. І віддав Господь в його руки Йоакима, царя Юдейського, й часть посуду дому Божого, й він забрав його в край Сеннаар, у дім свого бога, і поклав цей посуд в скарбівню свого бога.

 3. 1 сказав царь АсФеназові, старшому над своїми сьвітличниками (скопцями), щоб привів з синів Ізрайлевих, з царського та княжого роду,

 4. Хлопців, в котрих нема ніякоїхиби на тілі, гарних з лиця і втямливих до всякої науки, й бистрих у науках, і розумних і спосібних до служби в царських палатах, та щоб навчив їх письма й халдейської мови.

 5. І призначив царь для них щоденний харч ів царського стола й вино, яке сам пив, і велїв виховувати їх три роки, а потім мали вони ставати перед царем.

 6. Між ними були з Юдиних синівДаниїл, Ананїя, Мисаїл і Аварія.

 7. І поперемінював їм старший надсьвітличниками імення — Даниїлові на Валтасара, Ананїї на Седраха, Мисаїлові на Мисаха й Аварії на Авденаго.

 8. Даниїл же постановив у серцїсвойму не опоганюватись стравами 8 царського стола й вином, яке пив царь, та й просив старшого над скопцями, щоб йому було дозволено не опоганюватись.

 9. А дав Бог Даниїлові ласку й прихильність у старшого над скопцями;

 10. І сказав старший над сьвітличниками Даниїлові: Боюся я добродія мого, царя, що сам призначив для вас поживу й напиток: як він побачить, що ваші лиця більш похудли нїж у хлопцїв вашої верстви, то ви зробите мою голову винуватою перед царем.

 11. Тоді сказав Даниїл до Амелсара,що його старший над сьвітличниками приставив був до Даниїла, Ананїї, Мисаїла та Азарії:

 12. Стрібуй з нами, твоїми слугами:догволь давати над десять день на харч овощі й воду до пиття;

 13. І нехай потім з’являться передтобою наші лиця і лиця тих хлопцїв, що живляться царською стравою, а тодї роби 8 твоїми слугами, як завважиш.

 14. Він послухав їх у тому і витрібовував їх десять день.

 15. 1 ось, черев десять день лиця вних стали кращі, та й тїлом були вони повнїйші ва всїх тих хлопцїв, що живились царськими стравами.

 16. Тоді Амелсар брав їх страви йвино до пиття, а їм давав овощі.

 17. 1 дав Бог сим чотирьом хлопцямзнанне і второпність усякої книжньої науки й мудрість, а Даниїлові наділив надто дар, розуміти усякі видива й сни.

 18. Як минув той час, що царь призначив, коли б їх поприводити, старший над скопцями увів їх перед Навуходонозора.

 19. Царь ровмовляв ів ними, і осьзпоміж усїх хлопцїв не знайшлось таких, як Даниїл, Ананїя, Мисаїл та Азарія, та й стали вони служити перед царем.

 20. 1 в кожній справі, де треба булорозуму й розваги, та що нї питав у них царь, бачив він, що вони в десятеро розумнїйші 8а всіх віщунів та чародіїв, які були в усьому його царстві.

 21. 1 оставав там Даниїл таким жедо першого року царя Кира.