Сторінка:Тимчасовий Закон Ради Міністрів від 1.8.1918 «Про верховне управління Державою..».djvu/1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


УХВАЛЕНИЙ РАДОЮ МІНІСТРІВ
ТИМЧАСОВИЙ ЗАКОН
ПРО ВЕРХОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВОЮ НА ВИПАДОК
СМЕРТИ, ТЯЖКОЇ ХВОРОБИ І ПЕРЕБУВАННЯ ПО-ЗА
МЕЖАМИ ДЕРЖАВИ ЯСНОВЕЛЬМОЖНОГО ПАНА ГЕТЬМАНА
ВСІЕІ УКРАЇНИ.


І. В разі тяжкої хвороби або смерти ЯСНОВЕЛЬМОЖНОГО ПАНА ГЕТЬМАНА Верховне Управління Деряавою,тимчасово,аж до одужання або до вступлення нового ГЕТЬМАНА,в порядкові,який встановлено буде окремим законом,належить Колегії Верховних Правителів Держави.

2. Колегія Верховних Правителів Держави складається З трьох осіб: одного правителя заздалегідь визначає сам ПАН ГЕТЬМАН /див. ст.З і 4/, одного вибірае Державний Сенат /див.ст.7/ і одного вибірае Рада Міністрів /ст.7/.

3. Про згадане в попередній /2/ статі заздалегідне визначення — ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ власноручно складаеться грамота в трьох примірниках,які, ПАН ГЕТЬМАН особисто вкладає в окремі конверти за власною і перстеневою Його ЯСНОВЕЛЬМОЖНОСТИ печатями при чому перші два примірника для схову урочисто доручаються Державному Сенату і Голови Ради Міністрів,а третій примірник передається в Київський Катедральний Собор св.Софії.

4. В грамоті /ст.З/ ПАН ГЕТЬМАН визначає дві особи, а саме — першою визначеного ним Верховного Правителя, а другою — особу, яка має стати Верховним Правителем,як що перша помре,тяжко ванедужае або складе свої вповноваження.

5. Про передачу зазначених в ст.З примірників грамоти складається Державним Секретарем акт,який підписується ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ і особою,що прийняла грамоту,і скріплюється Державним Секретарем. Згадай і тут акти переховує Державний Сенат,а копії з їх Державний Секретаря.