Сторінка:Тимчасовий Закон Ради Міністрів від 1.8.1918 «Про верховне управління Державою..».djvu/2

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


6. Негайно,як тільки стане неможно для ПАНА ГЕТЬМАНА правити Державою через тяжку хворобу,або коли ПАН ГЕТЬМАН помре, Державний Сенат в складі на той час будучих сенаторів,під проводом Презідента, а за, його відсутністю — старшого з Предсідателів Генеральних Судів або осіб,що їх заступають /ст. 29 закона 8 липня 1918 року про утворення „Державного Сенату/, одкривае конверт з грамотою ПАНА ГЕТЬМАНА Той,що переховується Державним Сенатом,а також і конверти, з двома другими примірниками грамоти,які негайно мають бути приставлені в Державний Сенат, і оголошує наймення визначеного ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ Верховного Правителя і його заступника /ст.4/;відсутність котроїсь 8 грамот не спинає оголошення наймення визначеного ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ Правителя та його заступника.

Примітка. Визначення, моменту,коли сам ПАН ГЕТЬМАН через тяжку хворобуне матиме вже змоги правити Державою,належить самому ПАНУ ГЕТЬМАНУ,а як що воля ПАНА ГЕТЬМАНА через хворобу не Аможе бути ним виявлена,то Державному Сенату в купі з Радою Міністрів.

7. Два инші члени Колегії Верховних Правителів після зазначеного в попередній / б / статі оголошення,негайно вибіраються Державним Сенатом і Радою Міністрів / ст.2 / закритим голосуванням,звичайною більшістю присутніх.

8. Про склад Колегії Верховних Правителів Державний Сенат того ж самого дня оповіщає до загального відома.

9. Колегія Верховних Правителів вступає в правління Державою негайно,не дожидаючись оповіщення Державного Сенату./ст.8/

I0. Колегія Верховних Правителів вступає в усі законом встановлені права й обов'язки ПАНА ГЕТЬМАНА,одначе Колегії Верховних Правителів не належить право знимати питання про зміну законів,виложених в грамоті ПАНА ГЕТЬМАНА від 29 Квітня 1918 року.

I1. Головою Колегії Верховних Правителів е правитель,визначений ПАНОМ ГЕТЬМАНОМ.

I2. Всі оправи в Колегії Верховних Правителів вирішуються більшістю голосів.

I3. На випадок смерти, або тяжкої хвороби Верховного Правителя,