гляду й праці біля парників, мусимо добирати і гарних дощок для виготовлення рям. Дошки повинні бути соснові, чисті, без сучків, по 2½ цалі (дюйми) завтовшки; найкраще брати так звані столярські дошки, які розпилюється з дорогого, вибраного лісу. Такі дошки продаються звичайно на тартаках розмірами 9–9½ арш. завдовжки та 6 вершк. завширшки; з них виходить 4 бруски по 1½ вершки завширшки, з яких і робиться саму ряму чи її снасть, або обвязку. На виготовлення внутрішніх прогонок, чи поперечин, дошку розпилюють на брусочки по 1 вершку завтовшки.
Щоб зробити розрахунок на матеріял, потрібний для виготовлення 1 рями, треба мати на увазі, що на снасть чи обвязку рями піде брусок в півтора (1½) вершки завтовшки на 7½ арш. завдовшки (на дві подовжні сторони рями по 2¼ арш. на кожну та на дві поперечні — по 1½ арш.), а на прогонки (поперечини) піде 9 арш. бруска по 1 вершку завтовшки, вважаючи, що на кожну ряму треба 4 прогонки.
Всі бруски вистругують акуратно рубанком (гемблем), але чим менш зниметься при цій роботі дерева, тим краще, бо рями мусять бути грубі; проте, вистругати їх треба гладенько. Подовжні бруски вистругують однаково і так само обробляють один з поперечних брусків; крім того в усіх трьох цих брусках виймають фальц (рівчачок) в ¼ вершка завглибшки й завтовшки, куди потім уставляється шкло. Останній брусок, другий поперечний роблять