для значіння рядків впоперек парника, чи вподовж землі під 1 рямою, а друга — для значіння рядків . уподовж парника чи впоперек рями; рядки значать гострим краєм парника чи рями, вдушуючи лінійку від краю в землю та обертаючи її, старанно й акуратно відмірюючи віддаль рядків один від одного.
При заготовленні чи закладенні парників доводиться підносити велику кількість гною, землі й т. и.; для великої ваги, звичайно, вживають возів, саней, для меншої ваги тачок, а найчастіше носилок, кошиків, сплетених з лози.
В парнику земля завжди мусить бути мілкою, дрібного складу (з мілкими грудочками), тому її потрібно перед насипанням у парники просівати через грохоти — сита з дроту, натягнені на велику ряму з дерева, через які проходять дрібніші грудочки.
Крім того для оброблення землі в парники вживають звичайних залізних заступів (лопат), грабель; для поливання — коновок, лійок з дрібними ситечками, відер і т. и.
Для вирівнювання землі перед значінням та засіванням крім грабель уживають дощечок — шляпалок, котрими приплескують землю щоб надати їй цілком рівної поверхні.
Головним і найкращим матеріялом для закладання парників є кінський гній. На закладання ранніх парників беруть кінського гною цілком чи-