Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/37

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

і залишають так на днів два–три, щоб дати землі розмерзнутися та прогрітися. Звичайно ступінь тепла в парниках пізнають рукою[1]. Коли є вражіння, що в парникові досить тепло, — не холодно й не дуже гаряче — то провітрюють його від зіпсованого повітря і зараз-же вирівнюють землю.

Остаточне підготовлення парників до засіву чи саження. Насипану в парники гріту землю перед засівом звичайно, як і на грядках, вирівнюють граблями, переважно залізними, бо вони кращі до роботи, ніж дерев'яні. У парниках земля мусить бути як найкраще вироблена і як найрівніше заволочена, увесь бо успіх парникової культури цілком залежить від величезної сили дрібниць. Через те й землю заздалегідь заготовлюють і просівають з осени, щоб не було нічого в ній зайвого — ні грудок великих, ні камінців, ні инших зайвих домішок. Так само дуже важлива справа й гарно вирівняти землю в парникові, — поверхня землі повинна бути майже абсолютно рівна (горизонтальна чи поземна), для того корисна річ перевірити її грунтвагою (рівенем). Бо парникові рослини більш відчувають ріжні невигоди та шкоди, ніж рослини на грядках, і тоді, коли земля дуже грудкувата, рослини хиляться, корінці вигинаються в ріжні боки, що, безперечно, недобре відбивається на

  1. Краще тепло в парниках виміряти градусником, тоді недосвідчений городник менше зробить помилок. В парнику повинно бути 25°R.