Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

а городина й на меншому клапті землі дає такі прибутки, яких поле не видасть, а особливо, коли близько базар для збуту.

В таких умовинах, а хоч би й навіть тільки для свого хатнього вживання, господар має більший клопіт на городі, ніж із полем, де він тільки виоре, заволочить, засіє та й по всій праці, — хіба вже пізніше загляне до проса, чи пшениці, щоб де-не-де прополоти, чи якусь шкоду, може, виправити, а далі тільки вже — жнива. З городом, та ще таким, що має характер промислового, тоб-то дає продукти переважно або й виключно на продаж,  — справа складніша. Мало тут клопотатись про знаряддя, щоб було чим землю на городі обробити, мало того, щоб і насіння заготовити, бо на городі не тільки сіють, але багато дечого й садять, як от, прикладом, розсаду капустяну, так само й помідори, перчицю й т. и.

Тож для того, щоб знати, як і де виховати чи виростити оцю розсаду або, як подекуди говорять, „флянці“, і складено цього порадничка.

Правда, здебільшого, а по селах — виключно, розсаду пізньої капусти вирощують у звичайних розсадниках, тоб-то в плетених з лози кошах, які становлять просто на землі, або-ж на забитих у землю палях. Виходить, справа з розсадником та виховуванням пізньої розсади не складна. Тільки-ж уже ранньої розсади тут виховати не можна, бо в розсадники висівають насіння в таку пору, коли нема вже приморозків, що побивають молоденькі ніжні