Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/5

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

рослинки. Але в пізньою розсадою й не поспішаються. Висіявши насіння в половині квітня, коли приморозки принаймні найсильніші минули, розсаду, готову до висадки на грядки, мають в середині чи в кінці травня. Тоді головки капусти доходять аж у осени.

А проте, багато капусти потрібно значно раніш. І справді, вже в кінці червня бачимо по міських базарах головки капусти. Значить, є якісь инші способи та засоби для виховування ранньої розсади. Крім того, згадані вгорі помідори та перчиця — рослини дуже теплолюбні, бо походять з теплих країв — вимагають і в наших краях багато тепла, инакше вони й рости не будуть, коли температура, повітря буде менша за 14 градусів. Щоб достигли їхні овочі, треба ще більшого тепла, аж до 20 градусів. Звідсіль ясно, що такі рослини можна садити на грядках тільки з травня, коли встановиться гарна тепла погода. Ростуть помідори та перчиця цілих півроку, але плід їхній повинен достигнути не пізніш як наприкінці серпня, бо далі, у вересні, померзне від осінніх ранніх приморозків. Отже всі ці вимоги таких рослин що-до тепла треба якось погодити, якось треба сполучити і довгий розвиток їхній, і потрібну кількість тепла, щоб мати користь від цих рослин, щоб дати їм змогу вирости та вродити.

Виходить, що — потрібно знов-таки й ці рослини та й багато инших, подібних до них, держати деякий час під захистом, — звичайно тільки з-замолоду, тоб-то скоро після засіву, бо молоді рослинки